شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , January 17 , Thursday - ساعت ۰۳:۵۹:۱۳

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهم, ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > ویژه
 • کد مطلب : 87968
 • سخنگوی شرکت ملی نفت مطرح کرد؛

  چرا لاشه سانچی را بیرون نمی‌آوردند؟

  Print Friendly, PDF & Email
    

  محسن بهرامی، سخنگوی شرکت ملی نفت: به دلیل سخت بودن خروج لاشه کشتی از دل دریا، تا به حال کسی پیگیر این موضوع نشده مگر اینکه کنوانسیون‌ها و معاهدات بین‌المللی مجبور کنند که این کار انجام شود.

  سخنگوی شرکت ملی نفت: تا زمانی که کشتی سانچی، خطری برای دریانوردی و کسی ایجاد نکرده باشد شاید نیازی به بیرون آوردن لاشه آن نباشد.

  «محسن بهرامی»، سخنگوی شرکت ملی نفت، در خصوص علل خارج نکردن لاشه کشتی غرق شده سانچی گفت: بیرون کشیدن لاشه کشتی چنانچه غیرممکن نباشد اما کار بسیار دشواری است.

  او بیان کرد: نفتکش سانچی حدودا ۲۵ هزار تن وزن دارد و به دلیل اینکه غرق شده تمام مخازن آن پر آب است که وزن اولیه را چند برابر سنگین‌تر می‌کند.

  او با اشاره به کشتی ایتالیایی کاستا کنکوردیا که در ۱۳ ژانویه ۲۰۱۲ واژگون شد، گفت: این کشتی در ابتدا واژگون شد و چندین ماه زمان برد تا به صورت عمود از آب درآید، این در حالی است که نفتکش سانچی به طور کامل غرق شده و این کار بسیار دشوار است.

  بهرامی با اشاره به اینکه تا به امروز موردی مشابه این را ندیده بودم، عنوان کرد: به دلیل سخت بودن خروج لاشه کشتی از دل دریا، تا به حال کسی پیگیر این موضوع نشده مگر اینکه کنوانسیون‌ها و معاهدات بین‌المللی مجبور کنند که این کار انجام شود.

  سخنگوی شرکت ملی نفت در پایان گفت: تا زمانی‌که کشتی، خطری برای دریانوردی و کسی ایجاد نکرده باشد شاید نیازی به بیرون آوردن لاشه آن نباشد.

  منبع: خبرگزاری برنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام