شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 21 , Thursday - ساعت ۰۱:۱۴:۱۴

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اسف, ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
 • شما اینجا هستید : یادداشت
 • کد مطلب : 89068
 • اندر افاضات آقای رئیس؛ یکی مرد جنگی به از صد هزار

  Print Friendly, PDF & Email
    

  مسابقات والیبال ساحلی، در دنیا به صورت تورهای جهانی تک ستاره، دو ستاره، سه ستاره، چهار ستاره و پنج ستاره برگزار می شود و هرچقدر ستاره مسابقات بیشتر باشد نشان از رنکینگ بالای آن مسابقات می باشد.

  در حالیکه در همه جای دنیا، چه در میادین ورزشی و چه در میادین آموزشی و هنری، سعی بر این است در هر رقابتی با حریفی قوی تر دست و پنجه نرم شود تا حس برتری جویی دست دهد، این بار رئیس یک فدراسیون ورزشی از اینکه میزبان تیم های قوی و کلاس بالای جهانی شده است پشیمان شده و می گوید: برگزاری این دوره از مسابقات با چنین سطح بالایی برای ما زود بود و فایده ای ندارد!
  احمد ضیایی رئیس جدید فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران با اشاره به میزبانی کشورمان از تور جهانی سه ستاره والیبال ساحلی کیش که با حضور تیم های بزرگ دنیا مثل روسیه، ایتالیا، لتونی، آلمان، اتریش و … برگزار شد، گفت: برگزاری مسابقات تور جهانی سه ستاره والیبال ساحلی راه آورد خوبی برای کشورمان ندارد و برای سال های آتی به صورت منطقه ای میزبان مسابقات ساحلی خواهیم بود و در مسابقات تک ستاره شرکت خواهیم کرد.
  لازم به ذکر است مسابقات والیبال ساحلی، در دنیا به صورت تورهای جهانی تک ستاره، دو ستاره، سه ستاره، چهار ستاره و پنج ستاره برگزار می شود و هرچقدر ستاره مسابقات بیشتر باشد نشان از رنکینگ بالای آن مسابقات می باشد.
  حال که با چنگ و دندان و یافتن حامیان مالی خوب، محمدرضا داورزنی رئیس سابق فدراسیون والیبال توانست مقدمات برگزاری چنین رقابت مهیجی را برای والیبال ساحلی فراهم کند تا پشتوانه سازی خوبی برای جوانان این رشته شود، رئیس جدید این فدراسیون که هنوز مهر حضورش خشک نشده در اظهار نظری عجیب این برگزاری مسابقات را بی فایده می خواند.
  باید به عرض جناب ضیایی رساند که؛ تا تن ورزشکاران ما به تن رقبای خارجی و اتفاقا کاربلد نخورد امکان فراگیری و حرفه ای شدن میسر نخواهد بود، در بازی با رقبای سرسخت هست که می توان به نقاط ضعف خود پی برد و با روش خودِ همان تیم های قدرتمند اقدام به پوشش آن ضعف کرد، تا وقتی چنین قائله ای رخ ندهد که مسیر پیشرفت مهیا نخواهد بود.
  یک بار نه صد بار با نتایج خوب تیم های ضعیف را ببرید و بدان غره هم شوید اما آیا در باد این چنین پیروزی های خوابیدن شرط عقل است؟
  یک بار باختن به حریف قدرتمند، بسیار بهتر از صد بار بردن حریفان ساده و ضعیف است.
  پس به جای از هم پاشاندن چنین رقابت سطح بالایی بهتر است با تلاش و کوشش بیشتر، با تشکیل اتاق فکر و کمیته ی فنی ِفنی تر از این حضور تیم های رده بالای جهان درس بگیریم و به جوانان مان نکات مثبت آموزشی را انتقال دهیم.
  نگارنده از صمیم قلب آرزو می کند رئیس فدراسیون والیبال کشورمان برای حل مسئله والیبال ساحلی و پوشاندن نقاط ضعف آن، اقدام به پاک کردن صورت مسئله و برچیدن تور جهانی سه ستاره کیش نکند چرا که:
  “سیاهی لشکر نیاید به کار یکی مرد جنگی به از صد هزار”

  برچسب ها :
  کانال تلگرام