شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 21 , Thursday - ساعت ۱۵:۳۰:۳۷

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسف, ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۵
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > بین الملل > سیاسی
 • کد مطلب : 89464
 • ترامپ در قاهره جزئیات معامله قرن را اعلام می‌کند

  Print Friendly, PDF & Email
    

  اعلام کشور فلسطین یکی از بخش های «معاهده قرن» خواهد بود و این کشور به پایتختی قدس شرقی و منطقه خلع سلاح شده، خواهد بود.

  یک رسانه لبنانی خبر داد که رئیس جمهور آمریکا در قاهره جزئیات معامله قرن درباره فلسطین اشغالی را اعلام خواهد کرد.
  “دونالد ترامپ” رئیس جمهور آمریکا به زودی در کنفرانس بین المللی قاهره جزئیاتی از «معامله قرن» را، از جمله تعیین قدس شرقی به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی و مخالفت با ابقای شهر اشغالی قدس به عنوان پایتخت این کشور، اعلام خواهد کرد.

  به نوشته پایگاه خبری «العهد» لبنان، روزنامه صهیونیستی «معاریو» دیروز، به نقل از برخی منابع دیپلماتیک فرانسوی، جزئیاتی از «معامله قرن» را که با ادعای احیاء فرآیند موسوم به «فرآیند صلح در خاورمیانه» صورت خواهد گرفت، فاش کرد.

  به گفته این منابع دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا جزئیات طرح خود برای صلح را در کنفرانس بین المللی اعلام خواهد کرد که به زودی، با حضور نمایندگان رژیم صهیونیستی، در قاهره برگزار خواهد شد.

  ترامپ در طرح خود با اینکه قدس اشغالی پایتخت فلسطین باقی بماند مخالفت و مقرر خواهد کرد بخش قدیمی شهر قدس تحت سیطره طرف های بین المللی درآید.

  منابع فرانسوی افزودند اعلام کشور فلسطین یکی از بخش های «معاهده قرن» خواهد بود و البته مرزهای چهارم ژوئن ۱۹۶۷ شامل کشور فلسطین نبوده و این کشور به پایتختی قدس شرقی و منطقه خلع سلاح شده، خواهد بود.

  به گفته این منابع ترامپ «انتقال شماری از شهرک ها در کرانه باختری را خواستار خواهد شد، البته بی آنکه مشخص کند این شهرک ها به کجا منتقل خواهند شد.»

  منبع: افکارنیوز

  برچسب ها :
  کانال تلگرام