شما اینجا هستید
اخبار اصلی » کشف بقایای ناو جنگی آمریکایی پس از ۷۶ سال

بقایای یک ناو حامل هواپیماهای جنگی آمریکایی که در جنگ جهانی دوم و توسط ژاپنی‌ها منهدم شده بود، در سواحل کوئینزلند استرالیا پیدا شده است.

به نقل از تارنمای «ای.بی.سی» استرالیا، در ماه مه سال ۱۹۴۲ (اردیبهشت ۱۳۲۱)، «لکسینتون» ناو حامل هواپیماهای جنگی آمریکا با ۲۱۶ نفر خدمه و ۳۵ فروند هواپیما در دریای مرجان، واقع در آب‌های شمال شرق استرالیا ناپدید شد.

پس از ۷۶ سال از آن واقعه، یک تیم اکتشاف به رهبری «پاول آلن» مرد ثروتمند آمریکایی بقایای این ناو را در ۸۰۰ کیلومتری سواحل «کوئینزلند» استرالیا پیدا کرده است.

حدود محل غرق شدن «لکسینتون» پیش از این برآورد شده بود اما این نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم است که عکس‌هایی از این ناو منتشر می‌شود.

«آلن» که همراه با «بیل گیتس» بنیان گذار شرکت کامپیوتری «مایکروسافت» نیز محسوب می‌شود، سرمایه گذاری سنگینی برای اکتشاف در اعماق دریا کرده بود.

تیم اکتشاف تحت حمایت وی، سال گذشته نیز بقایای ناو جنگی دیگری را کشف کرد که متعلق به کشور جنگ طلب ایالات متحد آمریکا بود.

ناو «لکسینتون» برای مقابله با پیشروی‌های ارتش ژاپن در اقیانوسیه به آن منطقه اعزام شده بود که چند ماه پیش از حمله ژاپن به «پرل هاربر» پایگاه دریایی ایالات متحده آمریکا، غرق شده بود.

منبع: ایرنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی