شعاع مشرق

امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , January 21 , Monday - ساعت ۰۰:۲۴:۳۴

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ اسف, ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۱
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > گزارش > ویژه
 • کد مطلب : 90780
 • گزارش تصویری مراسم سومین روز درگذشت دکتر میرجعفر ابریشم‌چیان خیر گیلانی در مصلی رشت

  Print Friendly, PDF & Email
    

  نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی عصر دوشنبه در مراسم سومین روز درگذشت بزرگترین خیر گیلانی که با حضور چهره های شاخص علمی و فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان و کشور برگزار شد اظهار کرد: وی، آرام، خدوم و بی ادعا بود و در کمال عزت زندگی را به سر برد.

  مراسم سومین روز درگذشت خیر گیلانی در مصلی رشت برگزار شد.
  به گزارش شعاع مشرق، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی عصر دوشنبه در مراسم سومین روز درگذشت بزرگترین خیر گیلانی که با حضور چهره های شاخص علمی و فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان و کشور برگزار شد اظهار کرد: وی، آرام، خدوم و بی ادعا بود و در کمال عزت زندگی را به سر برد.

  حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا شفیعی با بیان اینکه این خیر بیش از ۱۶ هزار متر زمین را برای احداث دانشگاه به جامعه تقدیم کرد گفت: نام مرحوم ابریشم چیان باید به بزرگی یاد شود تا دیگران نیز به اهمیت امر ایثار، وقف و خیر پی ببرند.
  وی تاکید کرد: دانشجویان موظف هستند به بزرگی خدمت این خیر وارسته واقف باشند.

  نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی افزود: این بزرگمرد از خیران و بلند اندیشان نادر گیلان بود که در کمال فروتنی و بدون منت و مزد، اقدامات شایسته و جاودانه ای از خود برجای گذاشت.
  دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان، دکتر تاجیک مدیرکل حوزه استانداری گیلان، دکتر حسن تامینی نماینده ادوار مجلس، علی وارسته سرپرست فرمانداری رودسر، محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی شواری شهر رشت و احمدرمضانپور عضو شورای شهر رشت نیز حضور داشتند.‌
  محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور، دکتر منصور غلامی وزیر علوم و آیت الله رضا رمضانی، نماینده مجلس خبرگان رهبری نیز با صدور پیام هایی این ضایعه ناگوار را به جامعه اسلامی تسلیت گفتند.
  دکتر میرجعفر ابریشم‌چیان در سال ۱۳۰۹ دیده به جهان گشود و در هجدهم اسفندماه ۱۳۹۶ دیده از جهان فرو بست.
  اهدای ۱۶ هزار متر زمین به دانشگاه گیلان برای توسعه این دانشگاه از جمله اقدامات خیرخواهانه این وارسته گیلانی بود.

   

   

  برچسب ها :
  کانال تلگرام