شعاع مشرق

امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , January 21 , Monday - ساعت ۰۰:۴۸:۴۶

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ اسف, ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۳
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > ویژه
 • کد مطلب : 90837
 • سید محمد احمدی عنوان کرد:

  شیوه‌های مدیریتی منابع آب را عوض کنیم

  Print Friendly, PDF & Email
    

  سید محمد احمدی، فرماندار رشت مطرح کرد: اگر مدیریت منایع آبی به همین صورت ادامه یابد، در آینده مشکل آب خواهیم داشت.

  فرماندار شهرستان رشت گفت: شیوه‌های مدیریتی منابع آب را عوض کنیم تا در فصل زراعی به مشکل برنخوریم.

  سید محمد احمدی در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی شهرستان که در دفتر وی برگزار شد، اظهار کرد: شیوه‌های مدیریتی منابع آب را عوض کنیم تا در فصل زراعی به مشکل برنخوریم.

  فرماندار شهرستان رشت افزود: در فصل زراعی یک لیتر آب هم برای کشاورز بسیار تاثیرگذار خواهد بود، تعمیر آبندان‌ها و لایروبی انهار از عوامل موثر در آبرسانی صحیح به مزارع است.

  احمدی با بیان اینکه هرجا تمدنی وجود دارد به دلیل مجاورت با منابع آبی بوده است، تصریح کرد: اگر مدیریت منایع آبی به همین صورت ادامه یابد، در آینده مشکل آب خواهیم داشت.

  وی با بیان اینکه شخم زمستانه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: با توجه به مساعد بودن شرایط آب و هوایی، کشاورزان را برای انجام شخم زمستانه تشویق کنید.

  فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه دریچه سازی، لایروبی و شخم زمستانه از ارکان مهم کشاورزی است، تصریح کرد: از اکنون که فصل لایروبی است باید با جدیت پیگیر امور باشیم، اهمال در هر یک از مراحل مذکور تمام زحمات را هدر می‌دهد.

  وی اضافه کرد: با توجه به در پیش بودن سال جدید، رسیدگی به امور کشاورزان فراموش نشود؛ تاکید می‌کنم که حتما جدیت را در کار داشته باشید تا فرآیند کاشت، داشت و برداشت به درستی و بدون مشکل انجام گیرد.

  احمدی با اشاره به اینکه ۳۸ درصد اشتغال ما بر پایه کشاورزی است، گفت: بدانیم نزولات جوی و کم آبی امر طبیعی است اما مدیریت این مسئله می‌تواند مانع ایجاد مشکلات جدی شود. تمام تلاش مان مصروف استفاده از همه ظرفیت ها شود.

  منبع: ایسنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام