شعاع مشرق

امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , January 21 , Monday - ساعت ۰۰:۲۳:۴۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ فرو, ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۱
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > سلامت
 • کد مطلب : 93857
 • قربانی مطرح کرد:

  رفع مشکلات حوزه سلامت در گروی تحقق اعتبارات ۶۴ هزار میلیاردتومانی

  Print Friendly, PDF & Email
    

  نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، گفت: وزارت بهداشت باید نحوه پرداخت هزینه‌ها را در چارچوب قانون مدیریت کرده تا بتواند در استفاده از منابع تعیین‌شده صرفه‌جویی کند.

  عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با یادآوری تعیین منابع ۶۴ هزار میلیاردی برای حوزه سلامت از دولت خواست تا به تکالیف قانونی خود درجهت تحقق اعتبارات وزارت بهداشت عمل کند.
  محمد حسین قربانی، در مورد اعلام این خبر از سوی سخنگوی وزارت بهداشت که این وزارتخانه ۱۳ هزار و ۸۹۹ میلیارد تومان از ۴ سازمان بیمه‌گر طلب دارد گفت: این ارقام صحیح نیست چراکه مجلس بیشترین میزان حمایت از وزارت بهداشت را هم در روند اجرای طرح تحول سلامت و هم انتقال پایه بیمه سلامت داشته است.

  نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، در تشریح نحوه تامین اعتبارات حوزه سلامت از طریق نمایندگان مجلس ادامه داد: برای تامین اعتبارات حوزه سلامت در قالب بهره‌مندی از اوراق مشارکت برای وزارت بهداشت در دو مرحله مبلغ هشت هزار میلیارد و چهار هزار و دویست میلیارد که در مجموه رقم سیزده هزار میلیارد مصوب شده است.

  وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون وزارت بهداشت باید نحوه پرداخت هزینه‌ها را در چارچوب قانون مدیریت کرده تا بتواند در استفاده از منابع تعیین‌شده صرفه‌جویی کند.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: البته این اظهارنظر وزارت بهداشت مبنی بر اینکه دولت به تعهدات خود که برای حوزه سلامت در قانون بدان مکلف شده، عمل نکرده، قابل دفاع است؛ بنابراین دولت باید در جهت همراهی برای رفع مشکلات این وزارتخانه به تعهداتش عمل کند.

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در مجموع منابعی که برای حوزه سلامت تعیین‌شده با احتساب درآمدهای اختصاصی حدود ۶۴ هزار میلیارد را رقم می‌زند که بر اساس اقدامات کارشناسانه به درستی تعیین شده است، بنابراین همه باید کمک کنند تا این میزان اعتبارات تحقق پیدا کند.

  منبع: خبرگزاری خانه ملت

  برچسب ها :
  کانال تلگرام