شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 21 , Thursday - ساعت ۰۰:۳۹:۵۸

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ فرو, ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۱
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > محیط زیست
 • کد مطلب : 93859
 • کوچکی نژاد، نایب رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس مطرح کرد:

  سرنوشت شیرهای وارداتی ایرانی شبیه ببر سیبری نشود/ به جای ورود گربه سانان از انقراض یوز و پلنگ ایرانی جلوگیری شود

  Print Friendly, PDF & Email
    

  رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان عنوان کرد: استانداردها و ملاحظات زیست محیطی در مورد ورود هر گونه گربه سان به کشور باید رعایت شود.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: سرنوشت شیرهای وارداتی ایرانی نباید به سرنوشت ببر سیبری دچار شود.
  جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی، در واکنش به اظهارات مسئولان باغ وحش ارم و پارک پردیسان مبنی بر اینکه تا ماه آینده دو قلاده شیر ایرانی از ایرلند و انگلستان وارد کشور می شود، گفت: با توجه به مشکلاتی که در سال های اخیر برای گربه سانان در باغ وحش ارم رخ داد نیاز است در ابتدا استانداردهای زیست محیطی در آن رعایت شود سپس اقدام به ورود شیرایرانی کرد از سویی باید به گونه ای در جهت حفاظت از گونه های در معرض انقراض گام برداشت که نیازی به واردات آنها نداشته باشیم.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه استانداردها و ملاحظات زیست محیطی در مورد ورود هر گونه گربه سان به کشور باید رعایت شود، افزود: در مورد جایگاه و نحوه غذا دهی به شیرها باید استانداردها مورد توجه قرار گیرد تا به سرنوشتی مانند ببر سیبری که به دلیل خوردن گوشت آلوده الاغ، مبتلا به مشمشه شد دچار نشوند.

   

  ورود هر گونه گربه سان به کشور نیازمند اخذ مجوز از سازمان دامپزشکی و محیط زیست است

  وی با یادآوری اینکه ورود هر گونه گربه سان به کشور نیازمند اخذ مجوز از سازمان دامپزشکی و محیط زیست است، تصریح کرد: مخالف هر گونه ورود گربه سان به کشور هستم و به جای چنین اقداماتی باید برای حفظ گونه های در معرض انقراض مانند یوز و پلنگ ایرانی چاره اندیشی کرد.

  نماینده مردم رشت در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه یوز و پلنگ ایرانی نباید به سرنوشت ببرمازندران و شیرخوزستان دچار شوند، گفت: زنگ خطر انقراض یوز و پلنگ به صدا درآمده است و زمان آن رسیده است که مسئولان محیط زیست و دولت در جهت احیای زیستگاه ها و نسل آنها تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

  نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، افزود: منابع اقتصادی لازم برای حفاظت از گونه های در معرض انقراض باید در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گیرد و به طور قطع اگر به شیوه کنونی پیش برویم در آینده ای نزدیک با انقراض نسل یوز و پلنگ ایرانی روبرو خواهیم شد.

  منبع: خبرگزاری خانه ملت

  برچسب ها :
  کانال تلگرام