شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 21 , Thursday - ساعت ۰۰:۵۹:۴۸

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ فرو, ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > سلامت
 • کد مطلب : 93870
 • رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد:

  تقویت جایگاه مددکاران مراکز درمانی گیلان در حوزه سلامت

  Print Friendly, PDF & Email
    

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان مطرح کرد: براساس برنامه راهبردی دانشگاه، سال جاری به عنوان سال اجتماعی کردن مقوله سلامت در استان گیلان مد نظر قرار گرفته است.

  دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک از تقویت جایگاه مددکاری در حوزه سلامت برای ارتقای سلامت مردم، خبر داد.

  دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک در نشست با مددکاران شاغل در بیمارستان‌های تابعه، ضمن تبریک روز مددکار اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ارتقای سلامت جامعه مردم از طریق حمایت طلبی از مشارکت سازمان‌های مردم نهاد است، تا با مشارکت و همراه کردن همه مردم برای حفظ سلامت جامعه اقدام شود.

  وی با اشاره به اینکه در ساختار تشکیلاتی جدید، تمامی مددکاران اجتماعی در زیر گروه معاونت اجتماعی دانشگاه فعالیت خواهند کرد، تصریح کرد: مددکاران اجتماعی نگهبانان سلامت بیماران در بیمارستان‌ها هستند تا مبتلایان به یک بیماری جسمی دچار بیماری‌های روحی و روانی نگردند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: براساس برنامه راهبردی دانشگاه، سال جاری به عنوان سال اجتماعی کردن مقوله سلامت در استان گیلان مد نظر قرار گرفته است که این کار بزرگ باید با دستان توانایی تمامی نیروهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان به انجام برسد و در این زمینه، مددکاران شاغل در دانشگاه، علاوه بر نگهبانی سلامت بیماران باید سلامت کارکنان دانشگاه را نیز به نحوی پایش کنند.

  یوسف‌زاده ضمن تبیین برنامه راهبردی دانشگاه برای مدکاران بیمارستانی، یادآور شد: هدفگذاری‌ها به عنوان نخستین گام تحقق چشم‌انداز ارتقای سلامت اجتماعی استان، از سوی شورای سلامت اجتماعی دانشگاه مشخص شده است و از آن به بعد مقوله اجتماعی سلامت بر مبنای این هدف گذاری به پیش خواهد رفت، تا با همراه کردن مردم برای حفظ و ارتقای سلامت جامعه که همان سلامت فرد فرد افراد جامعه نیز است به سوی یک مسیر تعالی برای رسیدن به جامعه‌ای سلامت محور گام برداریم.

  وی با اشاره به این که در گذشته کار مددکاران بیمارستانی بسیار محدود و در حد تخفیف گرفتن هزینه بیمارستانی بیماران بود، خاطرنشان کرد: با توجه به این که سال جاری سال اجتماعی شدن مقوله سلامت در استان گیلان است، و این فرصت برای کسانی که علاقه مند به سلامت جامعه هستند، فراهم شده تا به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشت مادی، با همراه شدن با این قطار در حرکت دانشگاه، نقش و رسالت خود را برای فراگیر شدن مقوله اجتماعی سلامت ایفا نمایند.

  وی تاکید کرد: هر کاری که با مردم و برای انجام شود، مطمئنا رضای خداوند را نیز در پی خواهد داشت و یک رضایت شخصی و درونی نیز برای خود افراد نیز ایجاد خواهد نمود.

  منبع: ایسنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام