شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 21 , Thursday - ساعت ۰۱:۲۰:۱۵

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ فرو, ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > سیاسی
 • کد مطلب : 93878
 • امیر حیدری در پیش خطبه‌های نماز جمعه بیان کرد:

  امروز نیروهای مسلح ما در اوج یک بلوغ و نشاط قرار دارند/ پاسخ ما به دشمن؛ ارتشی و سپاهی یک لشگر الهی

  Print Friendly, PDF & Email
    

  کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد: اینکه ۲۹ فروردین روز تولد ارتش انقلابی است به این معنا است که ارتش انقلابی با ابتکار و بصیرت امام راحل در این تاریخ جان تازه ای گرفت.

  فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: امروز به فضل خداوند و با رهبری های پیامبرگونه مقام معظم رهبری نیروهای مسلح ما به یک بلوغ و نشاط الهی رسیدند، امروز ما در شرایطی هستیم که روز شمار نابودی رژیم صهیونیستی را در تقویم خود داریم.

  امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز جمعه (۲۴فروردین‌ماه) در پیش خطبه‌های نظام جمعه تهران با اشاره به اینکه امروز ما در ارتشی خدمت می کنیم که با نور ولایت و رهبری اداره می شود، اظهار داشت: ما امروز شاهد ارتشی هستیم که اعتقاد محض به ولایت و فرماندهی کل قوا دارد، از این رو روز ۲۹فروردین ماه روز ارتش را به همه خانواده های شهداء، رهبر معظم انقلاب و سایر مردم تبریک می گویم.

  وی ادامه داد: اینکه ۲۹ فروردین روز تولد ارتش انقلابی است به این معنا است که ارتش انقلابی با ابتکار و بصیرت امام راحل در این تاریخ جان تازه ای گرفت و ما این موضوع را به عنایت ولایت و محبت ولی امر مسلمین بدست آوردیم و بعد از آن سعی کردیم پاسخ متقابل این اعتماد را بدهیم، در واقع ما به سمت قائله هایی که اصل نظم را نشان گرفته بودند حرکت کردیم.

  فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: بعد از نام گذاری ارتش ما به سوی جنگ هشت سال دفاع مقدس رفتیم و ۴۸هزار شهید تقدیم کشور کردیم، همان روز که امام راحل ارتش را گرامی داشت ما هم در جنگ پاسخ این اعتماد را دادیم، ما وجه تشابهی بین آن روز ارتش و امروز ارتش نیز می‌بینیم، آن روز دشمنان انقلاب بازوی توانمند حفاظت از انقلاب را ارتش می دانستند و از این رو نوک پیکان ناجوانمردان خود را به سوی ارتش بردند و از این رو امام ارتش را نجات داد و امروز هم همان غصه در حال تکرار است.

  امیر حیدری یادآور شد: در حال حاضر دشمن اقتدار ما را در وحدت بین ارتش و سپاه می بینید و لذا می بینیم بخشی از توان نظام که توان نظامی و موشکی ما است نشانه گرفتند، پاسخ ما هم در مقابل به دشمنان این است که ارتشی و سپاهی یک لشگر الهی است، ضمنا به دشمنان قسم خورده نظام می گوییم حماقت نکنید زیرا آزموده را آزمودن خطا است.

  وی افزود: ما در زمان طفولیت انقلاب دشمن با همه ی پشتوانه خو نتوانست کاری از پیش ببرد حال امروز که انقلاب ما با همراهی رهبری در اوج قدرت و نشاط است دشمن هیچ غلطی نمی‌توانید بکند.

  فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه امروز به فضل خداوند و با رهبری های پیامبرگونه مقام معظم رهبری نیروهای مسلح ما به یک بلوغ و نشاط الهی رسیدند، خاطرنشان کرد: امروز ما در شرایطی هستیم که روز شمار نابودی رژیم صهیونیستی را در تقویم خود داریم، دیگر گذشت زمانی که ما را تهدید می کردند.

  امیر حیدری ابراز داشت: ما امروز صاحب نیروهای مسلحی هستیم که چند ویژگی منحصر به فرد دارند، اولین ویژگی ما ولایت محوری و لایت مداری است، دومین ویزگی ما قطع وابستگی مطلق به دنیا و روی پای خود ایستادند و در نهایت آخرین ویژگی ما نهادینه کردن و بومی کردن هرآنچه در چرخه دفاعی است که باعث شده هرآنچه نیاز داریم خودمان تهیه کنیم.

  وی بیان کرد: امروز ما شاهد کشوری هستیم که در منطقه بی ثبات موجود با ثبات ترین کشور در مقابل زیاده طلبی دشمن است، برخی سرمداران کشورهای اطراف ما به خصوص عربستانی های احساس می کنند اگر کشور خود را به یک ضرابخانه تبدیل کنند امنیت بدست می آورند و در مقابل آنها باید گفت زهی خیال باطل؛ البته ما معتقدیم که هرچقدر آنها ضرابخانه خود را مجهز کنند به نفع ما است زیرا با ظهور امام زمان(عج) می توان از این تسلیحات استفاده کرد.

  فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان گفت: در حال حاضر نظام ما و نیروهای مسلح ما از یک اقتدار بی نظیر برخوردار هستند و این اقتدار خلق شده همانند مثلثی است که در ضلع های آن نقش امامت امت، بصریت مردم و حضور نیروهای مسلح را می‌بینیم، بنابراین باید کمر همت را ببندیم تا این اقتدار و عزت را با پیروی از رهبری و خط ولایت فقیه حفظ کنیم.

  منبع: خبرگزاری شبستان

  برچسب ها :
  کانال تلگرام