شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 21 , Thursday - ساعت ۰۱:۲۳:۱۴

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ فرو, ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > کشاورزی
 • کد مطلب : 94007
 • رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان بیان کرد:

  سهم گیلان از آب‌ پشت سدهای کشور کمتر از یک میلیارد مترمکعب است

  Print Friendly, PDF & Email
    

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: باید اقداماتی انجام شود که کشاورزان برای خزانه‌گیری به آب سد سپیدرود وابسته نباشند.

  جبار کوچکی‌نژاد با اعلام اینکه در حال حاضر ۵۰ میلیون متر مترمکعب آب در پشت سدهای کشور وجود دارد گفت: سهم گیلان از مقدار کمتر از یک میلیارد مترمکعب است.

  جبار کوچکی‌نژاد صبح امروز شنبه در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی در رشت اظهار داشت: کشور در حال حاضر در حوزه آبی دچار بحران است و این شرایط در شهرهایی مانند اصفهان به وضعیت قرمز رسیده است.

  رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اعلام اینکه در حال حاضر ۵۰ میلیون مترمکعب آب در پشت سدهای کشور وجود دارد عنوان داشت: سهم گیلان از این مقدار کمتر از یک میلیارد مترمکعب است.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم همکاری مسئولان ذی‌ربط در حوزه آب کشاورزی با دهیاران تصریح کرد: اگر در رسیدگی به کشاورزان کوتاهی شود خسارت صد در صدی به کشاورزان وارد می‌شود.

  کوچکی‌نژاد با اعلام اینکه شرق و غرب استان گیلان وضعیت آبی بهتری نسبت به مرکز استان و شهرستان رشت دارند ابراز داشت: باید اقداماتی انجام شود که کشاورزان برای خزانه‌گیری به آب سد سپیدرود وابسته نباشند.

  رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اعتراضات پیش آمده در حوزه کمبود آب کشاورزی در سال‌های قبل خاطرنشان کرد: باید شرایط به گونه‌ای مدیریت شود که سبب نارضایتی کشاورزان نشود.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی سنتی بودن مسیرهای انتقال آب را یکی از مشکلات حوزه آب دانست و اظهار داشت: بسته شدن آب در حوزه‌های بالادستی و عدم رسیدن آب به حوزه‌های پایین دستی از مشکلات این حوزه است.

  منبع: خبرگزاری تسنیم

  برچسب ها :
  کانال تلگرام