شعاع مشرق

امروز : شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 23 , Saturday - ساعت ۱۹:۲۷:۲۱

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ فرو, ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۸
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی
 • کد مطلب : 94072
 • بحران آب در برخی استان‌ها به خط قرمز رسیده است

  Print Friendly, PDF & Email
    

  رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه بحران آب در برخی استان‌ها نظیر اصفهان به خط قرمز رسیده، گفت: حدود ۵۰ میلیارد مترمکعب آب در پشت سدهای کشور داریم که سهم گیلان در حال حاضر کمتر از یک میلیارد متر مکعب است.

  رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه بحران آب در برخی استان‌ها نظیر اصفهان به خط  قرمز رسیده، گفت: حدود ۵۰ میلیارد مترمکعب آب در پشت سدهای کشور داریم که سهم گیلان در حال حاضر کمتر از یک میلیارد متر مکعب است.

  غلامعلی جعفرزاده امروز در کمیته آب کشاورزی که در فرمانداری شهرستان رشت برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط سختی که پیش‌رو کشاورزی قرار دارد باید در تریبون‌های مختلف مردم را به آرامش دعوت کنیم و با همدلی و هماهنگی بیشتر بحران را پشت بگذاریم.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: هرچقدر که از بیمه استفاده کنیم، همانقدر اجازه واردات برنج می‌دهیم به عبارتی هرمیزان که برنج بسوزد، برنج وارد می‌شود.

  وی با بیان اینکه عدم نظارت فنی در لوله گذاری باعث هدر رفتن منابع می‌شود، گفت: طی بازدید میدانی از برخی روستا دریافتیم که لوله گذاری بدون بتن و مصالح مقاوم، در پی اولین تردد خودرو می‌شکند که باید در این راستا راهکاری اتخاذ گردد.

  در ادامه جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بحران آب در برخی استان‌ها نظیر اصفهان به خط قرمز رسیده و هفته گذشته هم جلسه‌ای با حضور وزرای نیرو و کشاورزی داشتیم که گزارشاتی را در حوزه وضعیت آبی کشور ارائه دادند.

  رئیس مجمع نمایندگان گیلان افزود: حدود ۵۰ میلیارد مترمکعب آب در پشت سدهای کشور داریم که سهم گیلان در حال حاضر کمتر از یک میلیارد متر مکعب است.

  وی با بیان اینکه کشت محصول استراتژیکی برنج بیش از حد به آب نیاز دارد، افزود: ای کاش مرکز تحقیقات برنج هم گزارشاتی از فعالیت خود ارائه می‌داد. از مدیران، دهیاران و بخشداران درخواست داریم که همواره در کنار مردم باشند.

  کوچکی‌نژاد تصریح کرد: برنج گیاهی است که ۱۲۰ روز به مراقبت ویژه نیاز دارد و خزانه گیری از پرآب‌ترین مرحله است که وقتی این مرحله با موفقیت بگذرد، مراحل بعدی به آب کمتری نیاز دارد. شرق و غرب گیلان به جهت استفاده از آب رودخانه یا چشمه‌ها مشکلی در تامین آب کشاورزی ندارد اما شهرستان رشت نیازمند توجه ویژه است.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: باید کشاورزان را عادت دهیم که در خزانه گیری وابسته به سپیدرود نباشند، الان شرایط خوبی نداریم ولی باید وضع موجود را مدیریت کرد.

  ایسنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام