شما اینجا هستید
اخبار اصلی » سوریه به زودی به سامانه‌های دفاع هوایی جدید روسیه تجهیز می‌شود

مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد گفت در واکنش به تجاوز اخیر هوایی سه جانبه آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه، این کشور از روسیه، سامانه‌های دفاع هوایی جدید دریافت خواهد کرد.
بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد، رئیس جمهور سوریه گفت این کشور در آینده و در واکنش به تجاوز اخیر هوایی سه جانبه آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه از روسیه، سامانه‌های دفاع هوایی جدید دریافت خواهد کرد.

بثینه شعبان به المنار گفت دولت سوریه از کمیته حقیقت یاب وابسته به سازمان منع تسلیحات شیمیایی در دمشق استقبال کرده زیرا کشور سوریه به حرفهایش پایبند است.

 

خبرنگار المنار از شعبان پرسید آیا واکنش‌های احتمالی به تجاوز سه جانبه به سوریه، وجود دارد آیا پاسخ مستقیم یا غیرمستقیم به این تجاوز داده خواهد شد؟

شعبان به خبرنگار گفت: «معتقدم اگر شما واکنش‌ها را به تجاوز سه جانبه را پیگیری کرده باشید این واکنشها را در اعتراف آنان به شکست‌هایشان و اعتراف به دلاوری‌های پدافندهای هوایی ما و اعتراف به اینکه نتوانسته اند اهدافشان را محقق کنند_و در آینده نیز نخواهند توانست محقق کنند_دیده اید. احتمالات آینده نیز آن است که ما به تسلیحات پیشرفته و پدافندهای هوایی پیشرفته روسی مجهز خواهیم شد و آنان فقط با منطق زور آشنا هستند به همین سبب واکنش‌ها آن است که ما قوی‌تر خواهیم شد و شکستشان در آینده اگر از این پس جرأت کنند به سوریه حمله کنند سنگین تر خواهد بود.»

 

خبرنگار پرسید پس از آنکه متجاوزان سه جانبه به مراکز علمی سوریه حمله کردند به کمیته حقیقت یاب چه نیازی وجود دارد؟ چرا کشور سوریه همچنان از این کمیته استقبال می کند و چه نیازی به آن است؟

شعبان گفت: «تعهدات بین المللی وجود دارد. با توجه به اینکه سوریه پیش از تجاوز اخیر به این کشور اعلام کرده بود از کمیته حقیقت یاب در شهر دوما استقبال می کند از این تعهد خود باز نمی گردد. اشتباه در اینجا نیست بلکه اشتباه در جنایتی است که مرتکب شدند و آنان به سوریه پیش از آنکه این کمیته به مأموریت‌های خود عمل کند و به نتایجی برسد حمله کردند.»

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی