شعاع مشرق

امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , January 21 , Monday - ساعت ۰۰:۴۱:۴۶

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ ارد, ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۹
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی > سیاسی
 • کد مطلب : 95871
 • خسته بند مطرح کرد:

  اقدامات دولت برای مهار مشکل ارز باید از مدت‌ها قبل پیاده‌سازی می‌شد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  تمهیدات لازم جهت پرداخت مابه تفاوت دلار ۴۲۰۰ تومانی در مقابل ارز ۳۷۰۰ تومانی به متقاضیان اندیشیده شده است.

  نماینده مردم شهر انزلی در مجلس گفت: برخی از التهابات ارزی توطئه شوم آمریکا و هم‌پیمانان عربی‌اش در منطقه است.

  حسن خسته‌بند اظهار داشت: برخی از کشورهای عرب منطقه نظیر عربستان و امارات به سردمداری ارباب خود می‌خواهند با حربه جنگ ارزی و ایجاد نابه‌سامانی در اقتصاد ایران هر طور که شده نقشه‌های توطئه‌آمیز آمریکا را در کشورمان پیاده کنند.

  عضو کمیسیون عمران مجلس به جلسه غیرعلنی مجلس که برای بررسی تحولات بازار ارز برگزار شد اشاره کرد و بیان داشت:‌ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی به ارائه پاره‌ای توضیحات و راهکارهای پیش‌بینی شده جهت کنترل بازار ارز پرداخت که مورد قبول نمایندگان حاضر در جلسه قرار نگرفت.

  نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه نمایندگان به علت شرایط موجود کشور از عملکرد بانک مرکزی به شدت گله‌مند هستند افزود:‌ با تمام این توصیفات و وضعیت حساسی که کشور در آن قرار گرفته حفظ اتحاد بین قوای سه‌گانه و همه دستگاه برای خروج از بحران فعلی بسیار ضروری است.

  خسته‌بند به تجمیع آراء قوای سه‌گانه در راستای برگرداندن حالت طبیعی به اقتصاد کشور اشاره کرد و ابراز داشت:‌ تمهیدات لازم جهت پرداخت مابه تفاوت دلار ۴۲۰۰ تومانی در مقابل ارز ۳۷۰۰ تومانی به متقاضیان اندیشیده شده است و انتظار داریم وعده‌های داده شده توسط دولت محقق شود.

  وی کسب اعتماد مجدد سپرده‌گذاران ارزی که در خلال التهابات اخیر با کم‌لطفی بانک‌ها مواجه شده بودند را ضروری خواند و گفت:‌ بسیاری از این افراد وقتی برای دریافت سپرده‌های خود به بانک‌ها مراجعه کردند با برخورد خوبی مواجه نشدند و این باعث ایجاد دیوار بی‌اعتمادی بین آنان و دولت شد.

  عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی انجام تعهداتی مشخص در قبال سپرده‌گذاران ارزی را مورد تأکید قرار داده است عنوان کرد:‌ باید تلاش شود با اعطای سودهای مشخص به سپرده‌ها از انباشت و دپوی آنان در منازل که یقیناً تبعات امنیتی نیز به‌دنبال خواهد داشت جلوگیری شود.

  نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با اعلام این مطلب که برخی از این التهابات ارزی توطئه شوم آمریکا و هم‌پیمانان عربی‌اش در منطقه است بیان داشت:‌ این کشورها درصددند نقشه دیکته شده آمریکا جهت ایجاد آشوب اقتصادی را در ایران پیاده کرده تا زمینه‌ متضرر کردن کشور در ابعاد مختلف فراهم شود.

  خسته‌بند به اظهارات معاون اول رئیس جمهور مبنی بر خرید بیش از ۲۵ هزار سکه توسط برخی افراد اشاره کرد و اظهار داشت:‌ وجود این حجم سنگین نقدینگی در کشور اگر به موقع و با تمهیدات لازم ساماندهی نشود یقیناً تبعات بسیار بدی را برای کشور در حوزه‌های مختلف ایجاد خواهد کرد.

  وی با بیان اینکه وجود اتحاد و همدلی بین سه قوه عامل مهم حل و فصل جریان مؤسسات مالی و اعتباری در کشور بود عنوان کرد:‌ عبور از آن مرحله و بحران سخت که هزینه‌های بسیار زیادی را نیز به کشور تحمیل کرد در حقیقت تنها در سایه همدلی و حفظ وفاق مسئولان کشور اتفاق افتاد.

  عضو کمیسیون عمران مجلس ساماندهی بازار ارزی کشور در اسرع وقت را از اهم موضوعات پیش‌رو خواند و تصریح کرد:‌ بانک مرکزی باید نقاط ضعف عملکرد خود را هرچه سریع‌تر برطرف کند تا همه کسانی که نیازمند ارز واقعی هستند بتوانند از طریق قانونی وجوه مورد نظر خود را تهیه کنند.

  نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با تأکید بر اینکه اقدامات اخیر دولت برای مهار مشکل ارز باید از مدت‌ها قبل پیاده‌سازی می‌شد بیان داشت:‌ در حال حاضر در برخی از کشورها نظیر روسیه پیش‌بینی‌های لازم جهت مقابله مؤثر با توطئه‌های ارزی قبل از اعمال تحریم‌ها علیه این کشور انجام ‌‌شده بود.

  خسته‌بند با اشاره به اینکه راهکارهای مورد استفاده کشورمان برای کنترل التهابات بازار ارز مدل مشابه پیاده شده در کشور روسیه است گفت:‌ بازگرداندن ارز در مدت مشخصی از سوی صادرکنندگان و اعمال جرایم سنگین در صورت تخطی از قانون برنامه‌‌ای است که هم‌‌‌اکنون در کشور روسیه در حال اجرا است.

  وی با تأکید بر اینکه کنترل‌های لازم جهت ممانعت خروج ارز از کشور ‌باید در دستور کار قرار گیرد ابراز داشت:‌ خروج سرمایه‌های ارزی و بازگشت مجدد آن به صورت انواع کالاهای قاچاق به داخل کشور حقیقت تلخی است که لزوم اقدام مسئولان جهت ممانعت از وقوع آن را دو چندان می‌کند./ اندیشه‌گیلان

  برچسب ها :
  کانال تلگرام