شعاع مشرق

امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , December 16 , Sunday - ساعت ۲۳:۰۴:۲۳

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ ارد, ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی > فرهنگی
 • کد مطلب : 95939
 •  نماینده مردم رشت مطرح کرد:

  ۵۰ هزار معلم به دنبال احتساب سنوات دوران حق‌التدریسی

  Print Friendly, PDF & Email
    

  متاسفانه مخالفت سازمان تامین اجتماعی مانع همکاری دولت و آموزش و پرورش در بحث حق بیمه فرهنگیان شد.

  کوچکی نژاد، عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه ۵۰ هزار معلم به دنبال احتساب سنوات دوران حق‌التدریسی هستند از مخالفت سازمان تامین اجتماعی با پرداخت حق بیمه به نرخ همان زمان انتقاد کرد.


  جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به نحوه محاسبه سنوات حق‌التدریسان، گفت: طرحی در این‌ خصوص در کمیسیون اجتماعی به منظور حل مشکلات معلمان در دست گرفته شد اما متاسفانه این طرح با موانع متعددی دارد و همچنان در این کمیسیون مانده است.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در واقع بیش از ۵۰ هزار فرهنگی در آموزش و پرورش که جمع کثیری از آن‌ها بانوان هستند برای رسیدن به دوران بازنشستگی می‌خواهند سنوات دوران حق‌التدریسی‌شان جزء سوابق‌ کاری‌شان احتساب شود اما راهی برای برون‌رفت از این مشکل جلوی پای‌شان گذاشته نمی‌شود.

  وی بیان کرد: اگرچه قرار بود دولت با آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشد تا فرهنگیان بتوانند حق بیمه خود را به نرخ همان زمان و قسط‌بندی شده پرداخت کنند اما متاسفانه سازمان تامین اجتماعی با این موضوع مخالفت کرد چراکه همکاری و خواهان دریافت این حق بیمه به قیمت و سود روز است اما پرداخت چنین مبلغی برای معلمان با توجه به میزان دریافتی‌ برای فرهنگیان امکان‌پذیر نیست.

  کوچکی‌نژاد همچنین معتقد است نمی‌توان سازمان خدمات کشوری یا تامین اجتماعی را الزام به پرداخت حق بیمه معلمان حق‌التدریس تبدیل وضعیت‌شده کرد تا سال‌هایی که این عزیزان به صورت حق‌التدریس فعالیت داشتند در سابقه آنان منظور شود چراکه این صندوق‌ها نیز در حال حاضر وضعیت مناسبی ندارند و بسیاری از آن‌ها به ورطه ورشکستگی نزدیک شده‌اند.

  صندوق بازنشستگی به استناد مصوبه سال ۹۴ مجلس معتقد است معلمان رسمی که سال‌های گذشته به صورت حق‌التدریس برای آموزش و پرورش کار کردند، برای پرداخت سابقه سنوات خود باید حق بیمه خود را به نرخ روز و ۲۴ درصد پرداخت کنند؛ درحالی که وزارت آموزش و پرورش معتقد است سنوات باید با نرخ گذشته و ۹ درصد محاسبه شود./ خانه ملت

  برچسب ها :
  کانال تلگرام