شعاع مشرق

امروز : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 22 , Friday - ساعت ۰۳:۰۹:۱۴

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ ارد, ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۱
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > گزارش
 • کد مطلب : 95982
 • گزارش تصویری همایش نکوداشت خیرین، امدادگران، نجاتگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گیلان

  Print Friendly, PDF & Email
    

  هلال احمر گیلان بیش از ۹۰ میلیارد ریال اعتبار جذب کرد.

  همایش نکوداشت خیرین، امدادگران، نجاتگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گیلان به ریاست علی اصغر جمشید نژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار در سالن غدیر استانداری برگزار شد.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان بیان داشت: سال گذشته، بیش از ۹۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی این جمعیت جذب شد که با جذب این میزان از اعتبارات توانسته ایم اقدامات خوبی را برای توسعه هلال احمر گیلان انجام دهیم.
  مهدی ولی پور افزود: زیرساخت های جمعیت هلال احمر استان بایستی بیش از پیش تقویت می شد که با جذب این اعتبارات و با کمک معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه این کار انجام شد که در مقایسه با سال های گذشته و حتی بعد از انقلاب بی نظیر بود.
  وی با تشریح اقدامات انجام شده از سوی جمعیت هلال احمر گیلان با جذب این میزان از اعتبار اظهار کرد: ساخت پایگاه امداد هوایی هلال احمر استان در دستور کار قرار گرفت که در زمان حاضر، این پروژه ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که فاز اول آشیانه بالگرد در هفته دولت امسال رونمایی می شود.
  مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه ساختمان ادارای و امدادی شفت و رضوانشهر نیز در دستور کار قرار گرفت و در زمان حاضر نیز آماده بهره برداری است، تصریح کرد: بازسازی ۵۰ درصد ساختمان های فرسوده شعب و نوسازی ۱۰۰ درصد ناوگان پشتیبانی هلال احمر استان انجام گرفت.
  وی با اشاره به افتتاح اولین مرکز فیزیوتراپی و کار درمانی هلال احمر استان گیلان به عنوان یکی دیگر از اقدامات این جمعیت افزود: این مرکز فیزیوتراپی و کاردرمانی موقوفه محمدکاظم حیدرپور در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ مترمربع در ۲ طبقه افتتاح و به دستگاه های پیشرفته الکتروتراپی، مکانوتراپی و کاردرمانی تجهیز شده است.
  مدیرعامل هلال احمر استان گیلان در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که سال گذشته هزار و ۴۷۰ ماموریت امدادی از سوی این جمعیت انجام گرفت، اظهار کرد: شش هزار نیروی عملیاتی در حوادث سال گذشته برای ارائه خدمات اقدام کردند.
  وی با تشریح طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات) هلال احمر به عنوان یکی از برنامه های ملی خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح افزون بر هشت هزار خانوار گیلانی از آموزش های لازم امدادی بهره مند شدند.
  ولی پور با بیان اینکه یکصد خانه هلال در روستاهای استان گیلان راه اندازی شده، گفت: ساماندهی و آموزش داوطلبان، ارائه آموزش های عمومی به مردم با هدف ایجاد آمادگی در زمان وقوع حوادث احتمالی و مبارزه با آسیب های اجتماعی از جمله اهداف راه اندازی خانه های هلال است.
  شش هزار و ۸۹۵ نفر به صورت داوطلبانه با جمعیت هلال احمر استان همکاری می کنند، ۱۲ هزار و ۳۶۰ نفر نیز از اعضای جوان هلال احمر گیلان در کانون های غنچه های هلال، دانش آموزی، دانشجویی و طلاب عضو هستند.
  ۱۵ تا ۲۱ اردیبهشت هفته هلال احمر نام گرفته است./ ایرنا

   

  برچسب ها :
  کانال تلگرام