شعاع مشرق

امروز : شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 23 , Saturday - ساعت ۱۹:۰۲:۰۷

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ ارد, ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی > پزشکی > فرهنگی
 • کد مطلب : 96353
 • رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

  گیلان اولین تولید کننده گیاهان دارویی در کشور

  Print Friendly, PDF & Email
    

  با زیر ساخت‌های لازم بی‌شک، اقتصاد گیاهان دارویی در گیلان از منابع زیر زمینی بیشتر خواهد بود.

  شاهرخ یوسف زاده چابک گفت: گیاهان دارویی فرصت مغتنمی برای گیلان است.

  دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک در دومین جشنواره «گیاهان دارویی و داروهای گیاهی» با بیان این‌که برای کسب هر موفقیتی، قطعا زحمات زیادی صورت می‌گیرد، گفت: اختصاص ماموریت بسته گیاهان دارویی از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی گیلان، فرصت مغتنمی برای استان گیلان است.

  وی با اشاره به چشم‌انداز دانشگاه علوم پزشکی گیلان در طی ده سال آینده «پیشرو در بین دانشگاه‌های نسل سوم» افزود: در این راستا فرصت بسیار مهمی برای گسترش گیاهان دارویی فراهم شد و تولید گیاهان دارویی و داروهای گیاهی هر دو در استان گیلان شکل گرفت.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه گسترش گیاهان دارویی را ماموریت ویژه دانشگاه ذکر کرد و گفت: باغ گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی دوسال اخیر فعالیت خود را آغاز کرده است و استان گیلان به لحاظ دارا بودن شرایط اقلیمی خاص (جلگه، جنگل، مرتع و اقیلم خشک) شرایط خاص و مناسبی برای گیاهان دارویی دارد.

  یوسف‌زاده با بیان این‌که رونق اقتصاد گیلان در آینده، از گیاهان دارویی خواهد بود، تصریح کرد: با زیر ساخت‌های لازم بی‌شک، اقتصاد گیاهان دارویی از منابع زیر زمینی بیشتر خواهد بود.

  وی ادامه داد: با توجه به پتانسیل و توانمندی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، باغ گیاهان دارویی در محوطه این دانشکده، تاسیس شد و بیش از ۱۵۰ گونه گیاهان بومی و غیر بومی با اطلاعات کامل علمی در حال شناسایی است.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، استان گیلان را اولین تولید کننده گیاهان دارویی در کشور دانست و یادآور شد: بسیاری از گیاهانی که مردم گیلان در غذاهای خود استفاده می‌کنند، خاصیت دارویی دارد./ ایسنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام