شعاع مشرق

امروز : شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 23 , Saturday - ساعت ۱۸:۵۱:۲۵

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ ارد, ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۵
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی
 • کد مطلب : 96478
 • مشاور عالی رئیس جمهور:

  دکتر حشمت طبابت را در جان و روان مردم معنا کرد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  مشاور عالی رئیس جمهور، با بیان اینکه دکتر حشمت طبابت را در جان و روان مردم معنا کرد، گفت: ایشان به جامعه خود یاد داد که مبارزه و تلاش تخصص نمی طلبد، بلکه نیازمند دغدغه و دل نگرانی برای خدمت به مردم در هر یک از عرصه هاست.

  مشاور عالی رئیس جمهور، با بیان اینکه دکتر حشمت طبابت را در جان و روان مردم معنا کرد، گفت: ایشان به جامعه خود یاد داد که مبارزه و تلاش تخصص نمی طلبد، بلکه نیازمند دغدغه و دل نگرانی برای خدمت به مردم در هر یک از عرصه هاست.

  اشرف بروجردی در همایش نکوداشت تاریخ سازان گیلان که با محوریت دکتر حشمت در مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار خواهد شد، با بیان اینکه میزان اثرگذاری افراد به جایگاه، اندیشه و تلاششان است، اظهار کرد: دکتر حشمت نیز مانند همه کسانی که در عرصه فرهنگ و مبارزه تلاش کردند، در تاریخ این مرز و بوم نقش آفرین و اثرگذار بوده است.

  وی با اشاره به طالقانی بودن دکتر حشمت، افزود: این شخصیت بزرگوار زادگاه خود را ترک کرد و به گیلان آمد تا بتواند به جامعه بشری و مردم ایران که برای رهایی از ظلم و استبداد و حاکمیت نامطلوبی که می خواست این مردم را به مهمیز بکشد، تلاش می کردند، یاری رساند.

  رئیس عالی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، با بیان اینکه دکتر حشمت طبابت را در جان و روان مردم معنا کرد، گفت: ایشان به جامعه خود یاد داد که مبارزه و تلاش تخصص نمی طلبد، بلکه نیازمند دغدغه و دل نگرانی برای خدمت به مردم در هر یک از عرصه هاست لذا دکتر حشمت نقش مهمی در پیشرفت جامعه بشری و شناخت پیدا کردن مردم نسبت به وظیفه خودشان ایفا کرد.

  مشاور رئیس جمهور، ملت ایران را ملتی سلطه ناپذیر دانست و تصریح کرد: سابقه تاریخی ما گواهی می دهد ما مردمی هستیم که نمی پذیریم کسی ما را تحت سیطره و استعمار و استبداد خودش قرار دهد و همواره مبارزه می کنیم لذا در طول ادوار تاریخ هرگز ایران کشوری استعمارزده نبوده و به مستبدین اجازه حاکمیت و اعمال زور نداده است.

  وی با بیان اینکه دکتر حشمت حاضر نبود یک دولت بیگانه بر مردم سرزمینش حاکم شود، خاطرنشان کرد: آزادگی یک خصلت خدادادی است و کسی نمی تواند آزادی و آزادگی را از انسان بگیرد لذا دکتر حشمت مبارزه را آغاز و سعی کرد به مردم یادآوری کند که آزاده هستند.

  بروجردی، شعار «هیهات منا الذله» امام حسین(ع) را الهام بخش آزادگی و ذلت ناپذیری مردم ایران دانست و عنوان کرد: دکتر حشمت نشان داد که نباید تحت حاکمیت زورمداران قرار بگیریم و در این راستا مبارزه کرد.

  مشاور رئیس جمهور، اسناد را جزو میراث فرهنگی این سرزمین دانست که باید تحت مراقبت قرار بگیرد و یادآور شد: خوشبختانه این دغدغه مندی در مردم گیلان وجود دارد و در دیدار با دکتر سالاری، استاندار برای توسعه فضای فیزیکی و اعتبارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان به تفاهم رسیدیم و به مردم تعهد می دهیم که اسنادشان بعد از عملیات های مراقبتی، به استان باز می گردد.

  رئیس عالی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، با تاکید بر اینکه باید میراث ماندگار این سرزمین دیرینه را در اختیار عموم مردم قرار دهیم، گفت: اندیشمندان، محققان و پژوهشگران باید با نگاهی دوباره به مخطوطات کشور به ویژه استان گیلان، اندیشه های پنهان را استخراج کنند و به منصه ظهور برسانند.

  ایسنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام