شعاع مشرق

امروز : شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 23 , Saturday - ساعت ۱۹:۲۴:۱۸

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ ارد, ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۹
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی > کشاورزی
 • کد مطلب : 96491
 • محمدصادق حسنی بیان کرد:

  جهاد کشاورزی گیلان موظف به تنظیم بازار محصولات کشاورزی

  Print Friendly, PDF & Email
    

  جهادکشاورزی گیلان طبق قانون موظف به تنظیم محصولات کشاورزی و هدایت آن به‌سمت سودآوری بیشتر است.

  عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اینکه بسیاری از محصولات کشاورزی با رنج و مشقت تولید می‌شوند گفت:‌ جهاد کشاورزی گیلان موظف به تنظیم بازار محصولات کشاورزی است.

  محمدصادق حسنی در نشست مشترک با خانواده جهادکشاورزی استان گیلان در رشت اظهار داشت:‌ جهادکشاورزی گیلان طبق قانون موظف به تنظیم محصولات کشاورزی تولید شده در استان و هدایت آن به‌سمت سودآوری بیشتر است.

  عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس عنوان کرد:‌ باید جلسات هم‌اندیشی نمایندگان مردم گیلان در مجلس و مسئولان حوزه‌های مختلف سازمان جهادکشاورزی در کنار استمرار به‌صورت کاملاً کارشناسی و تخصصی برای ارائه راهکارهای منطقی برگزار شود.

  حسنی به بازارهای بزرگ خارجی که در نزدیکی گیلان قرار دارند اشاره کرد و بیان داشت:‌ بازار بزرگ روسیه که نیاز جدی به محصولاتی نظیر مرکبات و صیفی‌جات دارد هنوز از سوی مدیران و دست‌اندرکاران حوزه کشاورزی جهت امکان صادرات مورد توجه جدی قرار نگرفته است.

  نماینده مردم رشت در مجلس به آمادگی تمامی نمایندگان گیلانی حاضر در مجلس جهت استماع مشکلات حوزه کشاورزی تأکید کرد و ابراز داشت:‌ نمایندگان با توجه به حضورشان در قوه قانونگذاری کشور می‌توانند موانع موجود در مسیر صادرات کالاهای داخلی را برطرف کنند.

  وی یکی از وظایف نمایندگان مجلس را نظارت بر حسن اجرای قوانین خواند و عنوان کرد:‌ نمایندگان به جز شرایط اضطراری و ویژه در امور و کارهای مدیران سازمان‌ها دخالت نمی‌کنند اما در راستای وظایفی که به آنان محول شده است مطالبه‌گری‌های لازم را انجام خواهند داد.

  عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس خاطرنشان کرد:‌ به اعتقاد بنده با اصلاح زیرساخت‌های مربوطه در حوزه کانال‌های آبرسانی،‌ انهار و آب‌بندان‌های موجود در استان گیلان می‌توان از همین منابع آبی موجود و در دسترس بهترین استفاده و بهره‌برداری را انجام داد.

  حسنی به ضرورت اعطای تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان گیلانی تأکید کرد و ابراز داشت:‌ بهبود وضعیت و جایگاه استان گیلان در حوزه ماشین‌آلات کشاورزی و توسعه مکانیزاسیون تنها در گرو اعطای تسهیلات ارزان قیمت و با بهره‌های پایین به فعالان حوزه کشاورزی است.

  نماینده مردم رشت در مجلس به وقت محدود کشاورزان جهت انجام مراحل کاشت برنج اشاره کرد و اظهار داشت:‌ در گذشته فرآیند کاشت برنج و رهاسازی آب مورد نیاز در مدت طولانی و خوبی انجام می‌شد اما در حال حاضر کشاورزان مجبورند در مدت ۱۰ روز این چرخه را به پایان برسانند./ تسنیم

  برچسب ها :
  کانال تلگرام