شعاع مشرق

امروز : شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 23 , Saturday - ساعت ۱۹:۴۴:۰۷

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ ارد, ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی > کشاورزی
 • کد مطلب : 96538
 • رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان عنوان کرد:

  تشدید رواج خام‌فروشی محصولات کشاورزی در استان گیلان

  Print Friendly, PDF & Email
    

  ترغیب فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی می‌تواند در احیای صنعت کشاورزی گیلان مؤثر واقع شود

  علیرضا شعبان نژاد گفت:‌ خام‌فروشی محصولات کشاورزی در استان گیلان به‌شدت رواج پیدا کرده است.

  علیرضا شعبان‌نژاد عصر امروز در نشست مشترک اعضای سازمان جهاد کشاورزی گیلان در رشت اظهار داشت:‌ مکانیزاسیون کردن فرآیند تولید برنج و کاهش هزینه‌های مربوط به تولید در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار دارد.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان عنوان کرد:‌ با اینکه در گیلان ۴۳۰ هزار هکتار زمین زراعی و باغی،‌ ۳۵۰ هزار بهره‌بردار و تولید حدود ۳ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی انجام می‌شود اما بهره‌برداران آن تنها در ۳ درصد از درآمد کشور سهیم هستند.

  شعبان‌نژاد درآمد کشاورزان گیلانی را ناچیز اعلام کرد و افزود:‌ کاهش سختی کار برای ایجاد رغبت بیشتر در نسل جوان و افزایش ضریب تجهیز کشاورزان به انواع ماشین‌آلات کشاورزی و مکانیزاسیون کردن فرآیند کاشت و برداشت از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی گیلان است.

  وی با بیان اینکه سال گذشته عملیات نشاء ۱۳۰ هزار هکتار از اراضی گیلان به صورت مکانیزه انجام شد تصریح کرد:‌ توسعه مکانیزاسیون از اهداف این سازمان است به طوری‌که در سال ۹۶ عملیات برداشت برنج در سطح ۱۷۰ هزار هکتار از مزارع برنج توسط ماشین‌آلات انجام شد.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان حمایت از کشاورز را تنها مربوط به حمایت در حوزه افزایش قیمت محصولات ندانست و بیان داشت:‌ حمایت‌ دولت از بخش کشاورزی بسیار لازم است اما وابستگی و تکیه فعالان این حوزه به دولت باید روز به روز کاسته شود.

  شعبان‌نژاد با بیان اینکه ‌پدیده خام‌فروشی محصولات کشاورزی در استان گیلان به‌شدت رواج پیدا کرده است افزود:‌ فراهم آوردن زمینه‌های فرآوری محصولات تولیدشده در جهت ایجاد ارزش افزوده بیشتر از جمله اهداف راهبردی و استراتژیک سازمان جهاد کشاورزی گیلان است.

  وی با بیان اینکه تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان گیلانی پرداخت شده است بیان داشت:‌ پرداخت تسهیلات با نرخ سود بیش از ۴ درصد به‌هیچ عنوان برای کشاورزان مقرون به‌صرفه نیست بنابراین تجدیدنظر در این مورد امری بسیار ضروری است.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان به علمی‌کردن فرآیند تولید تأکید کرد و اظهار داشت:‌ ترغیب فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی به فعالیت در این حوزه،‌ توسعه بانک‌های نشاء و توسعه مجموعه‌ها و صنایع بسته‌بندی می‌تواند در احیای صنعت کشاورزی گیلان مؤثر واقع شود./ تسنیم

  برچسب ها :
  کانال تلگرام