شعاع مشرق

امروز : شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 23 , Saturday - ساعت ۱۹:۴۵:۳۹

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ ارد, ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۱
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی
 • کد مطلب : 96546
 • مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی:

  افزایش حجم مبادلات بین ایران و روسیه با راه اندازی بندر کاسپین

  Print Friendly, PDF & Email
    

  رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: با راه اندازی بندر کاسپین حجم مبادلات اقتصادی و تجاری بین دو کشور ایران و روسیه افزایش پیدا می کند.

  رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: با راه اندازی بندر کاسپین حجم مبادلات اقتصادی و تجاری بین دو کشور ایران و روسیه افزایش پیدا می کند.

  رضا مسرور در نشست مشترک با معاون استاندار ساراتف روسیه، با اشاره به اینکه نگاه ویژه ای به روسیه داریم، بیان کرد: علاقه مندیم که افزایش مبادلات بین ایران و روسیه را از طریق منطقه آزاد انزلی رقم بزنیم و در آینده نزدیک این همکاری ها گسترش پیدا می کند.

  وی با اشاره به وجود دو شهرک صنعتی با ۱۲۰ واحد فعال در منطقه آزاد انزلی به عنوان تنها منطقه آزاد شمال کشور گفت: سال گذشته میزان صادرات و صادرات مجدد منطقه آزاد انزلی حدود ۴۵۰ میلیون دلار بوده است.

  مسرور، در ادامه با اظهار به اینکه دو بندر انزلی و کاسپین در محدوده منطقه آزاد واقع شده اند، خاطرنشان کرد: با راه اندازی بندر کاسپین حجم مبادلات بین ایران و روسیه افزایش پیدا میکند.

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ادامه داد: علاقه مندیم که همکاری های خودمان را با روسیه و کشورهای همجوار افزایش دهیم و این موضوع همواره مورد تاکید رئیس جمهور بوده است.

  وی با تاکید بر اینکه منطقه آزاد انزلی برای کار با روسیه و کشور های حاشیه خزر طراحی شده است، اظهار کرد: در حال حاضر در بندر کاسپین سرمایه گذاری های متعددی از سوی بخش خصوصی در زمینه های مختلف مانند ساخت سیلو، مخازن سوخت، انبار و سردخانه در حال انجام است.

  این مقام مسئول، همچنین با تشریح توانمندی های موجود در این منطقه برای حضور سرمایه گذاران روسی در بخش های مختلف، گفت: آمادگی لازم برای تامین نیازهای استان ساراتف از منطقه آزاد انزلی و تامین نیازهای کالایی کشورمان از طریق استان ساراتوف وجود دارد.

  مسرور، با بیان اینکه در حال حاضر بازرگانان ما با تجار روسی همکاری خوبی دارند، عنوان کرد: با توجه به ظرفیت های موجود در دو کشور این حجم مبادلات می بایست افزایش یابد.

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، فعالیت بورس کالا در این منطقه را از دیگر زمینه های همکاری تجاری دو کشور برشمرد و تاکید کرد: امکان فروش کالاهای کشاورزی و محصولات پتروشیمی در بورس کالای منطقه آزاد انزلی وجود دارد.

  وی با دعوت از رئیس مجلس دومای روسیه برای بازدید از منطقه آزاد انزلی،‌ تصریح کرد: شرایط و زمینه سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی وجود دارد.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام