شعاع مشرق

امروز : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 23 , Saturday - ساعت ۰۰:۰۸:۳۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ ارد, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی > گردشگری
 • کد مطلب : 96663
 • فرماندار رشت خبر داد:

  تأیید ۷۹ طرح بوم گردی در شهرستان رشت

  Print Friendly, PDF & Email
    

  ۶۴ روستای شهرستان رشت برای اجرای طرح بوم گردی انتخاب شده است.

  سیدمحمد احمدی بیان داشت: تاکنون ۷۹ طرح بوم گردی در کمیته فنی شهرستان تایید شده که از این تعداد، ۵۹ طرح در کمیته فنی استان مورد تایید قرار گرفته است.


  سید محمد احمدی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گزاری شهرستان رشت افزود: در زمان حاضر ۶۴ روستای شهرستان رشت برای اجرای طرح بوم گردی انتخاب شده است.
  وی در ادامه سخنانش با اشاره به ثبت نام طرح ها در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی اظهار کرد: تاکنون ۹۹ طرح متقاضیان مربوط به اشتغال روستایی و ۳۰ طرح مربوط به اشتغال فراگیر در کمیته فنی شهرستان مصوب شده است.
  فرماندار رشت خاطر نشان کرد: بر اساس آخرین آمار تاکنون، ۴۱ طرح شهرستان در ۲ بخش اشتغال روستایی و فراگیر در کارگروه اشتغال گیلان مصوب و به بانک معرفی شده که مجموع اعتبارات این طرح ها، ۱۹ میلیارد و ۵۶۸ میلیون تومان است.
  وی با تاکید بر اینکه متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی بایستی از پشتوانه بازپرداخت برخوردار باشند، تصریح کرد: هدف دولت از پرداخت این گونه تسهیلات، پول پاشی نیست بنابراین بایستی به هدف نهایی و ایجاد اشتغال منجر شود.
  فرماندار شهرستان رشت بیان داشت: بانک نیز ضمن دقت در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و فراگیر بایستی به روند پرداخت ها سرعت داده و تسهیل در کارها را داشته باشند.
  وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه شهرداران نیز بایستی در کنار بخشداران در حوزه مربوط به تسهیلات اشتغال فعال باشند، تصریح کرد: به استنباط بنده، عدم حضور شهرداران در این جلسه به این دلیل است که آنها تسهیلات اشتغالزایی را باور ندارند.
  احمدی در خاتمه سخنانش با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان رشت و کارکنان زیرمجموعه آنها خواست تا در این ماه خوش روتر پاسخگوی ارباب رجوع باشند.
  شهرستان رشت با شش بخش ، ۲۹۳ روستا و ۱۸ دهستان، دارای ۹۳۰ هزار نفر جمعیت است که ۶۰درصد آنها شهری و ۴۰ درصد روستایی هستند./ایرنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام