شعاع مشرق

امروز : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 23 , Saturday - ساعت ۰۰:۲۷:۲۳

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ ارد, ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > سیاسی
 • کد مطلب : 96669
 • نماینده مردم رودبار در مجلس تاکید کرد:

  مسئولان در مقابل اروپایی‌ها منافع ملت‌ و نظام را در نظر بگیرند

  Print Friendly, PDF & Email
    

  صرفه‌جویی در هزینه‌ها و دقت در نحوه صرف اعتبارات برای پروژه‌ها در شرایط کنونی بسیار مهم است.

  منوچهر جمالی گفت: در صورت ادامه برجام اروپایی‌ها باید تضمین‌های لازم را به ایران بدهند.

  منوچهر جمالی اظهار داشت:‌ سیاست مسئولان کشورمان در قبال اروپایی‌ها باید براساس قانون،‌ منافع ملت و نظام جمهوری اسلامی تنظیم شود و برای ادامه راه، تضمین‌های الزام‌آوری را از طرف‌های اروپایی حاضر در برجام اخذ کنند.

  نماینده مردم رودبار در مجلس خروج آمریکایی‌ها از برجام را مسئله‌ای قابل پیش‌بینی خواند و عنوان کرد:‌ به اعتقاد بنده آمریکایی‌ها از خیلی وقت پیش با توجه به نوع عملکرد خود در این چند مدت اخیر و عدم عمل به تعهدات بین‌المللی‌شان از توافقنامه برجام خارج شده بودند.

  جمالی، ملت،‌ قانون و نظام جمهوری اسلامی را بهترین مقیاس جهت انتخاب نوع عکس‌العمل نسبت به اروپایی‌ها دانست و تصریح کرد:‌ مسئولان کشورمان به‌ویژه در حوزه سیاست خارجی باید تصمیمات خود را براساس این شاخص‌های سه‌گانه تعریف و منافع کشور را دنبال کنند.

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خروج ایران از برجام در صورت دادن تضمین‌های لازم را غیرضروری اعلام کرد و گفت:‌ خروج آمریکایی‌ها از برجام نمی‌تواند مانعی برای ادامه آن ایجاد کند اما اروپایی‌ها باید تضمین‌های عملی را برای اثبات وعده‌های خود به ایران بدهند.

  وی به احتمال امتناع طرف‌های اروپایی حاضر در برجام نسبت به دادن تضمین‌های اجرایی اشاره کرد و اظهار داشت:‌ در صورت انجام چنین عملی از سوی اروپایی‌ها جمهوری اسلامی ایران نیز دیگر هیچ ضرورتی جهت ماندن و اجرای برجام در خود نمی‌بیند و قطعاً از آن خارج خواهد شد.

  نماینده مردم رودبار در مجلس مسیر صحیح حرکت در شرایط کنونی را کاملاً ‌شفاف ارزیابی کرد و ابراز داشت:‌ آنچه که باید در داخل کشور بیش از پیش به آن توجه داشته باشیم لزوم حفظ اتحاد،‌ همدلی،‌ انسجام ملی و دوری از هرگونه درگیری بر سر مشکلات ایجاد شده است.

  جمالی با تأکید بر اینکه اتحاد ملی موجب می‌شود تنها یک حرف واحد از جمهوری اسلامی به دنیا مخابره شود افزود:‌ امیدواریم با ایجاد و تداوم چنین وضعیتی در کشور علاوه بر تأمین منافع ملی در برابر اروپایی‌ها زمینه‌های رشد و توسعه کشورمان در ابعاد مختلف نیز به‌خوبی تأمین شود.

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت: پیشبرد‌ اهداف راهبردی اقتصاد مقاومتی در کشور که مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار دارد موضوعی است که از مدتها پیش باید برای آن برنامه‌ریزی‌های لازم انجام می‌شد.

  وی صرفه‌جویی در هزینه‌ها و دقت در نحوه صرف اعتبارات برای پروژه‌ها را در شرایط کنونی بسیار مهم خواند و بیان داشت:‌ با توجه به شرایط کنونی کشور باید با اتخاذ سیاست‌های لازم از هزینه‌های بی‌جا و انجام دوباره کاری در پروژه‌ها جلوگیری کرده و مانع اسراف منابع و اعتبارات شویم./ تسنیم

  برچسب ها :
  کانال تلگرام