شعاع مشرق

امروز : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 22 , Friday - ساعت ۲۳:۴۱:۵۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ ارد, ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > ویژه
 • کد مطلب : 96692
 • جوانی پاک دست با خدماتی ارزشمند در مدیریت مالی سازمانی عریض و طویل

  Print Friendly, PDF & Email
    

  مدیر مالی جوان شهرداری در این مدت به علل مختلف مورد هجمه های زیادی قرار گرفت و کمتر از سوی مدیران ارشد شهری با عنایت و تقدیر روبرو شد.

  مجتبی ماه پسند، مدیر مالی شهرداری رشت جوانی که در تلاطم این حجم از چالش ها باعث ایجاد امید در بدنه مجموعه محل خدمت خود می باشد.

  مدیریت امروزه بیش از یک جایگاه صرفا اداری مبدل به علمی آکادمیک و مستلزم مؤلفه هایی همچون استعداد، تجربه، کاردانی و تعهد می باشد که با وجود یک بستر مهیا امکان تبلور و بروز در اشخاص مختلف دارد.

  در این بین و در شرایط عادی حوزه های مالی و اقتصادی به دلیل حساسیت های موجود دارای دشواری های مختص به خود میباشد لیکن اگر در مقطع ای بروز مشکلات مختلفی اعم از اعمال سلایق فردی و یا نواقص سیستمی و اداری نیز فضایی غیر معمول و شرایطی غیرقابل پیش بینی را با خود به همراه آورد مدیریت مالی حوزه مذکور مبدل به چالشی عمیق خواهد شد که مرور هر لحظه از زمان بر ژرفای آن خواهد افزود.شرایطی که در سالهای اخیر در مجموعه شهرداری رشت شاهد آن بودیم…

  از انباشت بدهی های چند صد میلیارد ریالی شهرداری به سازمانی همچون تامین اجتماعی که باعث عدم تمدید دفترچه پرسنل شهرداری گردیده بود تا بدهی مالیاتی هزار میلیاردی ریالی به اداره دارایی که در صورت عدم ایجاد تعامل به توقیف اموال کارکنان منجر میشد، فضایی متشنج در حوزه مالی شهرداری ایجاد کرده بود و این درایت متولی جوان امور مالی شهرداری رشت بود که شهرداری را موفق به عبور از این چالش بزرگ کرد.

  حجم عظیم بدهی به پیمانکاران، مطالبات بازنشستگان، معوقات حقوق پاکبانان، آتش نشانان و پرسنل فضای سبز معضلات دیگر پیش روی شهرداری و متولی حوزه مالی این مجموعه بود که در شرایطی نادر و با توجه به مسدود شدن حساب شهرداری در سررسید پانزده روز یکبار، ارائه راهکار و عبور از آن با توجه به شرایط اسفناک درآمدی شهرداری بیش از هر چیز به معجزه ای شباهت داشت که با پشتکار و تلاش حوزه مالی به ثمر نشست و امروز شاهد ایجاد آرامش نسبی در نتیجه به روز رسانی مطالبات کارمندان و حل مشکل بیمه تکمیلی و تامین اجتماعی آنها میباشیم.

  قابل به ذکر است عبور از این موانع بزرگ و چالشهای بی سابقه در حوزه مالی که قلب تپنده مجموعه شهرداری محسوب می شود نتیجه تلاشهای مدیر مالی جوان شهرداری می باشد که در این مدت به علل مختلف مورد هجمه های زیادی قرار گرفت و کمتر از سوی مدیران ارشد شهری با عنایت و تقدیر روبرو شد که این امر در فضایی که بسیاری از افراد بدون هیچ عملکرد مثبتی مورد تشویق قرار میگیرند باعث تعجب و تأمل است..!

  در روزهای اخیر با ارائه آماری غلط در مورد دریافت پاداش شاهد موج جدیدی از حملات و هجمه ها بر علیه مدیر مالی شهرداری در برخی از رسانه ها بودیم که با واقعیت انطباق ندارد چرا که رقم پاداش پس از دو سال و برای همه مدیران شهرداری تخصیص یافته است که این امر نشانگر بغض و غرض راویان این خبر کذب می باشد.

  باید توجه داشت که کارنامه موفق یک مدیر جوان در تلاطم این حجم از چالش ها باعث ایجاد امید در بدنه مجموعه محل خدمت وی می باشد و مدیران ارشد نیز در راستای وظایف خود درباره ارتقای سطح بهره وری موظف به حفظ و حمایت این قبیل افراد در بین نیروی انسانی خود میباشند.

  آیا با توجه به صفت پاکدستی که عضو مجرب کنونی و ادوار شورای شهر به شایستگی در تمجید این مدیر جوان و لایق بیان کرد پاسداشت این خدمات ارزنده در روزهای سخت شهرداری لایق تقدیر نیست؟؟!

  برچسب ها :
  کانال تلگرام