شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 26 , Tuesday - ساعت ۰۳:۲۲:۴۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ ارد, ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۱
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > ورزشی > ویژه
 • کد مطلب : 97083
 • مجمع عمومی عادی هئیت کشتی استان گیلان؛

  عدم گزارش تخلف در هیئت کشتی گیلان توسط هیات بازرسی استان/ تسریع بخشی تجهیزات و امکانات کشتی در گیلان

  Print Friendly, PDF & Email
    

  عصر پنج شنبه بیست و هفتم اردیبهشت مجمع عمومی عادی هئیت کشتی استان گیلان با حضور دبیر فدراسیون کشتی ایران رئیس هیئت کشتی گیلان و سایر اعضای این مجمع در سالن کنفرانس دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

  عصر پنج شنبه بیست و هفتم اردیبهشت مجمع عمومی عادی هئیت کشتی استان گیلان با حضور رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی ایران نقی هدایتی رئیس هیئت کشتی گیلان و سایر اعضای این مجمع در سالن کنفرانس دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

  نقی هدایتی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان با اشاره به گذشت یک سال و چهار ماه ازسکانداری خود در مجمع هییت کشتی گیلان اذعان داشت: هیئت کشتی استان گیلان در طول ۱۶ ماه گذشته مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته، اما با همه مشکلات پیش رو  همواره سعی درشفاف سازی عملکرد این هیئت شده است.

  عدم گزارش تخلف در هیئت کشتی گیلان توسط هیات بازرسی استان

  رئیس هیئت کشتی گیلان تصریح کرد: پس از استقرار یک ماه و ده روز هیات بازرسی استان در اداره کل ورزش و جوانان حتی یک مورد تخلف در هیئت کشتی گزارش نشده است.

  وی افزود: اعضای مجمع کاملا با مسائل موجود در کشتی استان آشنا هستند. همچنین درطی شش سال گذشته حضور من در این هیئت سعی بران شد تا هیچگونه حاشیه ای در این هیئت بوجود نیاید.

  نقی هدایتی تصریح کرد: از بین ۴۷ رشته ورزشی کشور از رشته کشتی به عنوان پهلوانی نام برده می شود و کشتی گیران ما همچون محمد نامجوی مطلق قبل از انکه به قهرمانی فکر کنند به فکر پهلوانی هستند.

  او در خصوص عملکرد هییت کشتی در زمینه کسب مقام طی چهارده ماه گذشته گفت: کسب یک مدال طلا در رقابت های ساحلی جوانان جهانی، کسب ۵ مدال طلا، ۳ نقره و ۲ برنز در مسابقات بین المللی، کسب مدال نقره در مسابقات المپیک ناشنوایان و کسب ۱۰ مقام قهرمانی، ۱۹ نائب قهرمانی و ۱۲ مقام سومی در رقابت های کشور از اهم مقام های کسب شده هیئت کشتی در سال ۹۶ است.

  رئیس هیئت کشتی گیلان در خصوص اعزام های این هیئت درسالی که گذشت بیان کرد: در طی یک سال گذشته یک مورد به مسابقات المپیک ناشنوایان، یک مورد به مسابقات جهانی، ۱۱ مورد به مسابقات بین اامللی، ۳۰ مورد به مسابقات کشوری، ۷ مورد به مسابقات لیگ کشور، ۲۶ مورد به اردی ملی، ۲ مورد اعزام داور به مسابقات بین المللی و ۲۹ مورد اعزام داور به مسابقات ملی اعزام داشته ایم.

  وی افزود: تقویم ورزشی هیئت کشتی استان گیلان سال ۹۷ براساس تقویم ورزشی فدراسیون کشتی برنامه ریزی های مدونی داشته است.

  هدایتی همچنین در خصوص رتبه بندی هیات های شهرستانی خاطرنشان کرد: به ترتیب شهرستانهای رودسر، رشت، لنگرود، استانه، لاهیجان، فومن، استارا، رودبار، صومعه سرا، املش، سیاهکل، انزلی، تالش، ماسال و شفت رتبه های اول تا شانزدهم هیئت های کشتی در سال نود و شش را به خود اختصاص داده اند.

  رئیس هیئت کشتی گیلان با اشاره به حضور خادم در گیلان در سال ۹۶ خاطرنشان کرد: در جلسه ای که به همراه استاندار گیلان در حضور خادم به گیلان داشتیم از سوی هیئت کشتی گیلان ارائه طرح برنامه انجام و در آن درخواست برگزاری جام تختی، پیش بینی برگزاری مسابقات قهرمانی در کشور لحاظ گردید.

  _ هزینه یک میلیارد و پانصد و هفتاد و پنج میلیون و دویست و هیجده هزار ریالی در هییت کشتی گیلان در سال ۹۶

  _کمک ۴۲ میلیونی اداره کل ورزش و جوانان گیلان به هیئت کشتی گیلان و انتقال ۱۵ میلیون از سوی این هیئت به سازمان بسیج ورزشکاران

  _نارصایتی از عدم همکاری فردین معصومی با هیئت کشتی گیلان

   

  رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی در مجمع عمومی هیئت کشتی گیلان: دبیر فدراسیون کشتی کشور با اشاره به حجم بالای برنامه فدراسیون کشتی کشور گفت: زمانی تنها دو تیم در فدراسیون بود اما امروزبا بزرگ شدن کشتی شاهد حضور ۲۲ تیم کشتی در این فدراسیون هستیم و از بار سنگینی که بردوش هئیت های کشتی استان است کاملا واقفیم.

  وی افزود: در حوزه مالی با ارائه گزارش به اقای خادم امیداست کمک های سال جدید به مراتب بیشتر و بهتر ازسالیان گذشته باشد.

  تسریع بخشی تجهیزات و  امکانات کشتی در گیلان

  لایق از تسریع بخشی تجهیزات و امکانات کشتی در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: گیلان یک استان با قدمت بسیار بلند و به درازی تاریخ کشور است، و استان گیلان با داشتن مردمانی قدرتمند می تواند حرفی برای کشتی کشور داشته باشد.

  دبیرفدراسیون با تاکید بر مقاومت گروههای مختلف در مخالفت با حضور نقی هدایتی در هئیت کشتی گیلان بیان کرد: نقی هدایتی با استفاده از تمام توان ورزشی و با برنامه ریزی های دقیق و مشارکت با فدراسیون کشتی کشور سعی در توسعه این ورزش داشته به طوری که امروز کشتی گیلان سعی کرد تا ساختار خود را در این رشته پیدا کند.

  او گفت: با توجه به اینکه مربیان زبده ای از گیلان در مرکز کشور در حال فعالیت هستند، پیشکسوتان باید سعی کنند تا این مربیان نیزدین و تکلیف خود را به زادگاهشان ادا کنند.

  رضا لایق با تاکید برعدم رضایت اعضای هیئت کشتی گیلان از وضعیت کشتی گیلان گفت: با پیگیریهای اعضای هیئت کشتی انگیزه ای در مربیان ایجاد خواهد کرد، برگزاری مسابقات بین المللی دراستان کمک شایان توجه ای در رشد این هئیت خواهد داشت.

  دبیر فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی یاداور شد: با اعزامی تیمی به کشور سروستان از شهر کوچصفهان گیلان در سال گذشته حاکی از توانمندی موجود استان در این رشته دارد. این تیم با تشکیل کانال کشتی کوچصفهان در بین کشتی گیران زبانزد شده و این حاکی ازعلاقه کشتی گیران و مربیان گیلانی دارد.

  وی افزود: تا وقتی که کار مربیان تبدیل به شغل نشود ما مشکل خواهیم داشت و دغدغه های مالی موجود باعث افت کشتی در خانواده ها شده است.

  وی با تاکید بر قدمت گیلان و رشت در کشتی جهان تصریح کرد: گیلان جز ۵ استان کشتی خیز کشور بوده و گذشتگان به گونه ای عمل کردند که اسم کشتی گیلان همواره بر سر زبانها بوده و امید است با همدلی و تعامل گیلان به جایگاه واقعی خود در کشتی ایران و جهان دست یابد.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام