شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 26 , Tuesday - ساعت ۰۲:۱۸:۲۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ خرد, ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی > سیاسی
 • کد مطلب : 97244
 • مهرداد بائوج لاهوتی تاکید کرد:

  جلوگیری از بروز اختلال در حوزه‌های نفتی و بیمه کشتیرانی ۲ محور مهم ضمانت‌ برجامی اروپایی‌ها باشد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  اروپایی ها باید تدابیری را اتخاذ کنند که تحریم های آمریکا شامل حوزه نفتی و کشورهای طرف قرارداد با ایران نشود.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعتقاد دارد اروپا باید ضمانت دهد که حوزه هایی مانند فروش نفت، بیمه کشتیرانی و غیره شامل تحریم های آمریکا نشود و از ناحیه آسیب نبیند.
  مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود با اشاره به فعالیت دستگاه دیپلماسی کشورمان در رابطه با بررسی وضعیت برجام و رایزنی در خصوص دریافت ضمانت های لازم از اروپایی ها، گفت: آمریکایی ها در مواجه با برجام بدعهدی کردند و هیچگاه به تعهداتشان عمل نکردند از این رو اروپایی ها در ابتدای مذاکرات باید تضمین دهند که تمام تعهدات متن برجام محقق خواهد شد.

  نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در زمان اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان، موضوع بیمه کشتیرانی یکی از مسائل مهم محسوب میشد از این رو امروزه اروپایی ها باید در خصوص عدم وارد شدن خدشه به این حوزه تضمین های عملی ارائه کنند.

  وی ادامه داد: در این میان با آغاز برجام فروش نفت به کشورهای مختلف توسعه یافت لذا اروپایی ها باید تدابیری را اتخاذ کنند که تحریم های آمریکا شامل حوزه نفتی و کشورهای طرف قرارداد با ایران نشود.

  سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین قراردادهای با شرکت های اروپایی مانند توتال و غیره انعقاد شده که باید مورد حمایت قرار بگیرد؛ از این رو اگر قرار باشد دولت های اروپایی اعلام کنند پایبند به برجام هستند اما در عمل فردی مانند رییس جمهور فرانسه عنوان کنند نمی‌توان شرکت‌ها را ملزم به تجارت با ایران کرد و نمی‌خواهند جنگ تجاری استراتژیک با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای با کشورمان راه بیندازند، نمی توان به آنها اعتماد کرد.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین دولت های اروپایی باید برای فعالیت بخش خصوصی‌شان در ایران ضمانت ارائه دهند و شرایط حضور سرمایه گذاران را تسهیل کنند./ خانه ملت

  برچسب ها :
  کانال تلگرام