شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 26 , Tuesday - ساعت ۰۲:۱۹:۰۸

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ خرد, ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۳
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 97246
 • عرضه مرغ منجمد اقدامی ضد تولید است

  Print Friendly, PDF & Email
    

  بین گرانی واقعی و گران بودن قیمت ها که متاثر از قیمت تمام شده است، تفاوت وجود دارد.

  عرضه مرغ منجمد اقدامی ضد تولید است و اگر تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان هم افزایش یابد، به منزله واقعی شدن قیمت است. 

  این روزها بحث چرایی حذف جوجه آرینی که نژادی نیمه ایرانی است بسیار جدی مطرح می شود، ورود برخی نژادها مانند راس، آربزاکرز، کاپ و …بیش از ۹۸ درصد بازار جوجه کشور را در اختیار قرار گرفته است.

  حبیب اسدالله‌نژاد، نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور  علت عدم استقبال از نژاد آرین را به روز نبودن آن عنوان کرد و گفت: مرغداران از بازدهی این نژاد نارضایتی دارند.

  وی اضافه کرد: باید قبول کنیم آرین از هر جهت از جوجه‌های موجود در بازار کیفیت و عملکرد پایین تری دارد و مرغداران در وضعیتی نیستند که ریسک کنند.

  اسدالله‌نژاد تصریح کرد: در حال حاضر قیمت سویا ۲ هزار و ۶۰۰ تومان و قیمت ذرت یک هزار و ۲۰۰ تومان است و عزم جدی برای مبارزه با این گرانفروشی ها وجود ندراد و فشار این گرانفروشی را تولید کنننده، مصرف کننده و دولت متحمل می شوند.

  وی با اشاره به عرضه مرغ ۶ هزار و ۲۰۰ تومانی در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: این اقدام ضد تولید است و اگر تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان هم افزایش یابد، به منزله واقعی شدن قیمت است نه گران بودن مرغ در بازار.

  نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور گفت: بین گرانی واقعی و گران بودن قیمت ها که متاثر از قیمت تمام شده است، تفاوت وجود دارد./ ایسنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام