شعاع مشرق

امروز : چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , October 17 , Wednesday - ساعت ۰۵:۱۶:۴۳

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ خرد, ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۰
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 97314
 • معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان خبر داد:

  سرانه مصرف شیر در گیلان بیشتر از تولید آن است

  Print Friendly, PDF & Email
    

  تسهیلات با نرخ کارمزد ۸ درصد به فعالان عرصه صنعت دامپروری گیلان پرداخت می گردد.

  حجت علی‌اکبر‌نژاد گفت: سالانه ۲۵۷ هزار تن شیر در گیلان تولید می‌شود.

  حجت علی‌اکبر‌نژاد اظهار داشت:‌ سالانه بیش از ۲۵۷ هزار تن شیر در هزار و ۷۵۶ واحد دامپروری صنعتی و نیمه صنعتی فعال استان گیلان تولید می‌شود که میزان زیادی از این شیر تولید شده در داخل استان به مصرف می‌رسد.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان عنوان کرد:‌ به طور کلی هم‌اکنون ۱۷۶ واحد صنعتی تولید شیر در گیلان وجود دارد که از این تعداد ‌یاد شده ۵۶ واحد فعال با ظرفیتی بالغ بر ۴ هزار و ۲۰۴ رأس دام به امر تولید شیر و محصولات دامی مشغول هستند.

  علی‌اکبر‌نژاد تعداد واحد‌های نیمه صنعتی گیلان را نیز برشمرد و گفت:‌ ۲ هزار واحد نیمه صنعتی تولید شیر و فرآورده‌های دامی در گیلان وجود دارد که از این میان هزار و ۷۰۰ واحد فعال، با ظرفیتی بالغ بر ۱۴ هزار و ۳۷۶ رأس دام در امر تولید فرآورده‌های دامی فعالیت می‌کنند.

  وی تعداد دام‌های موجود در استان گیلان را برشمرد و خاطرنشان کرد:‌ طبق آمارهای سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار رأس دام با توان تولید حدود ۲۵۷ هزار تن شیر در واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی فعال گیلان وجود دارد.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان تصریح کرد:‌ سرانه تولید شیر در گیلان حدود ۱۰۱ کیلوگرم و سرانه مصرف شیر در آن نیز بین ۱۰۵ تا ۱۱۲ کیلوگرم تخمین زده می‌شود و استان گیلان با این میزان تولید هم‌اکنون در رده دوازدهم کشوری قرار دارد.

  علی‌اکبر‌نژاد با تأکید بر اینکه سالانه مقادیر زیادی شیر به گیلان وارد می‌شود گفت:‌ بیشتر شیر تولیدی در داخل استان گیلان و در کارخانجات فرآوری شیر مصرف می‌شود یعنی در سال ۹۶ به ازای خروج ۱۰ هزار و ۴۳۵ تن شیر از استان حدود ۱۲ هزار و ۵۴۲ تن شیر به آن وارد است.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان ابراز داشت:‌ در سال گذشته حدود ‌۱۱ هزار و ۵۳۰ تن شیر در کارخانجات استان گیلان فرآوری شد که ۱۱ هزار و ۳۲۸ تن آن توسط مراکز جمع‌آوری شیر به این مجموعه‌های بزرگ صنعتی انتقال داده شده است.

  وی از پرداخت تسهیلات با نرخ کارمزد ۸ درصد به فعالان عرصه صنعت دامپروری گیلان خبر داد و افزود:‌ متقاضیان مربوطه ابتدا باید با مراجعه به سامانه کارا نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام و دیگر مسائل اداری مربوطه اقدام کنند و سپس از تسهیلات در نظر گرفته شده بهره‌مند شوند.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان بیان داشت:‌ با تمهیدا‌ت جهاد کشاورزی استان گیلان در زمینه حمایت از واحد‌های دامپروری غیرفعال،‌ امیدواریم علاوه بر راه‌افتادن چرخه تولید در این مجموعه‌ها به توان تولیدی فرآورده‌های دامی گیلان افزوده شود./ تسنیم

  برچسب ها :
  کانال تلگرام