شعاع مشرق

امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , January 21 , Monday - ساعت ۰۰:۴۳:۱۶

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ خرد, ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۸
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > فرهنگی
 • کد مطلب : 97317
 • رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان مطرح کرد:

  تشکیل کارگروه‌های تخصصی در واحد‌های دانشگاه آزاد گیلان

  Print Friendly, PDF & Email
    

  با معرفی هرچه بهتر رشته‌های تحصیلی فعال باید در جذب دانشجویان دانشگاه‌ آزاد اسلامی گیلان فعال بود.

  ابراهیم چیرانی گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و رفع نیازمندی‌های موجود در استان گیلان، تشکیل کارگروه‌های تخصصی در دستور کار واحدهای این دانشگاه قرار می‌گیرد.


  ابراهیم چیرانی در بیست و دومین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اظهار داشت: ماه مبارک رمضان خود به تنهایی بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر در جامعه کنونی است.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان روح روزه‌دار از درون به وی هشدار می‌دهد تا از رفتن به سمت گناه خودداری کند افزود: آدمی در ماه مبارک رمضان به درستی می‌تواند روح خود را در چشمه رمضان شستشو دهد.

  چیرانی با تاکید بر اینکه سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها سندی اثرگذار است تصریح کرد: رؤسای واحد‌های دانشگاهی باید براساس توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود، اهداف خود را برنامه‌ریزی کنند و با توجه به مصوبات سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها حرکت کنند.

  وی با اشاره به اینکه‌ تشکیل کارگرو‌ه‌های تخصصی در واحد‌های دانشگاهی ضرورت دارد خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و رفع نیازمندی‌های موجود در استان گیلان، تشکیل کارگروه‌های تخصصی در دستور کار واحدهای این دانشگاه قرار می‌گیرد.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با بیان اینکه ارتقای آموزش در استان گیلان همواره باید مورد توجه قرار گیرد تاکید کرد: توجه به بحث آموزش در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گیلان مورد توجه ویژه بوده و با رعایت استاندارد‌های آموزش صورت می‌گیرد.

  چیرانی بیان کرد: نظارت دقیق بر تشکیل کلاس‌های آموزشی، استفاده از اعضای هیئت علمی متخصص در دروس مرتبط، اجرای طرح تعاون، رعایت استاندارد‌های کلاسی و تعیین صلاحیت عمومی اعضای هیئت علمی حق التدریس، استاندار‌دهای آموزشی محسوب می‌شود.

  وی با بیان اینکه اطمینان خاطر والدین از استاندار‌های واحد‌های دانشگاهی امری مهم و حائز اهمیت است تاکید کرد: با افزایش مشاوره‌های تحصیلی و معرفی هرچه بهتر رشته‌های تحصیلی فعال باید در جذب دانشجویان دانشگاه‌ آزاد اسلامی گیلان فعال بود.

  مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: ماه مبارک رمضان، ماه بارش رحمت پرودگار و‌ فرصتی بزرگ برای بندگان است.

  حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین صفوی با بیان اینکه بندگان باید از فرصت ماه مبارک رمضان‌به‌طور ویژه بهره‌مند شود تصریح کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی بزرگ برای سوزاندن گناهان و رها شدن از بند شیطان است.

  وی با تاکید بر اینکه با خواندن و تفسیر قرآن در ماه بهار قرآن می‌توان به درستی نزول برکات باری‌تعالی را برای خود تضمین کرد افزود: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب است و در تراز انقلاب فعالیت‌های خود را دنبال می‌کند.

  صفوی یکی از ثمرات انقلاب اسلامی ایران را تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: تحولات در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با نگاه اولویت‌دار به مباحث فرهنگی انجام می‌شود‌.

  مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولانی که در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با هدف ایجاد تحول منصوب شدند باید مباحث فرهنگی را مد نظر داشته باشند.

  صفوی با اشاره به اینکه بازنگری در اهداف از مصادیق اخلاق حرفه‌ای است و همواره باید از سوی مسئولان دانشگاهی مورد توجه واقع شود تصریح کرد: مسئولان دانشگاهی با اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه‌ها باید در راستای تحولات فرهنگی حرکت کنند./ تسنیم

  برچسب ها :
  کانال تلگرام