شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 26 , Tuesday - ساعت ۰۲:۲۷:۱۹

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ خرد, ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۸
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 97323
 • نایب رئیس کمیسیون بودجه مجلس عنوان کرد:

  ارزش پول ملی کشور ۴۰ درصد افت کرده است/ چاپ اسکناس بدون پشتوانه بزرگترین خطای پولی و بانکی است

  Print Friendly, PDF & Email
    

  در حال حاضر برای پول ملی ارزشی باقی نمانده و فاتحه آن خوانده شده است.

  جهانبخش محبی نیا گفت: مردم ۴۰ درصد دارایی ها خود را از دست داده اند که این یک فاجعه برای کشور است.


  جهانبخش محبی نیا با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر چاپ پول بدون پشتوانه، گفت: چاپ اسکناس در شرایط کنونی آن هم بدون پشتوانه که به گونه ای تزریق پول پر قدرت به جامعه بوده بزرگترین خطای پولی و بانکی است.

  نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امیدوارم مسئولان کشور به ویژه شورای پول و اعتبار مانع این اقدام غیرعقلانی و ناشیانه شوند، افزود: اثر چاپ اسکناس مستقیما در اقتصاد کشور تورم زا و اختلال آفرین بوده و در این وضعیت حالت جهشی و زایشی گرفته و برای اقتصاد کشور خطرناک است.

  وی ادامه داد: در حال حاضر برای پول ملی ارزشی باقی نمانده و فاتحه آن خوانده شده است، لذا باید سر قبر پول ملی نشست و فاتحه آن را خواند.

  نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بزرگترین خیانتی که مسئولان اقتصادی کشور انجام دادند شکستن هیبت پول ملی است به ویژه در جهش ها و تکانه های اخیر در بازار ارز که پول ملی کشور ۴۰ درصد افت کرد و مردم ۴۰ درصد دارایی ها خود را از دست داده اند که این یک فاجعه برای کشور است.

  نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نظارت ضعیف سبب پیدایش و رشد برخی موسسات مالی قارچ گونه می شود، تصریح کرد: برای تادیه بدهی از ارزش پول ملی مایه گذاشته می شود که حاصل آن کاهش ارزش آن است و در نقطه ای که جلوی فساد گرفته نمی شود، فسادهای دیگری خلق می شود./ خانه ملت

  برچسب ها :
  کانال تلگرام