شما اینجا هستید
اخبار اصلی » رئال ٣_١ لیورپول/ سیزدهمین قهرمانی رئال در اروپا/ راموس، بیل و کاریوس نقش های اصلی فینال کیف

کهکشانی ها برای سومین فصل پیاپی فاتح اروپا شدند.

تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا با مربی موفق خود زیدان در شصت و سومین فینال لیگ قهرمانان فوتبال اروپا توانست تیم فوتبال لیورپول انگلیس را با نتیجه سه بر یک شکست دهد و برای سیزدهمین بار بر بام فوتبال باشگاه‌های قاره سبز بایستد.


به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شعاع مشرق، شاگردان زیدان الدین زیدان ستاره سابق فوتبال جهان که با سه قهرمانی پیاپی نام خود را برای همیشه در تاریخ مربیگری نیز به عنوان ستاره ثبت کرده است، توانستند با گل های کریم بنزما و گریت بیل (۲ بار) در مقابل تک گل سیدو مانه بازیکن لیورپول با نتیجه سه بر یک به پیروزی برسند.

سرخیو راموس کاپیتان تیم فوتبال رئال مادرید با مصدوم کردن محمد صلاح ستاره مصری تیم لیورپول، قرمزهای آنفیلد را خلع سلاح کرد. گرت بیل که از روی نیمکت دیدار فینال را شروع کرد از نیمه دوم به میدان آمد و با به ثمر رساندن دو گل نقش پررنگی در قهرمانی سیزدهم کهکشانی ها ایفا کرد، اما نقش اصلی فینال لیگ قهرمانان اروپا را می توان لویس کاریوس دروازبان تیم فوتبال لیورپول انگلیس نام برد که با دو اشتباه وحشتناک تفاوت ها را رقم زد و کار قهرمانی رئال را آسان تر نمود.


دو تیم رئال مادرید و لیورپول انگلیس در حالی در فینال ۲۰۱۸ لیگ قهرمانان فوتبال اروپا به مصاف هم رفتند که تیم اسپانیایی برای ١۶امین بار در فینال این رقابت‌ها حضور می یابد و از ١۵ فینال قبلی ١٢ قهرمانی کسب کرده است، رئال مادرید از ۵ فصل اخیر لیگ قهرمانان در چهار فصل به فینال این رقابت ها رسید و بدون احتساب فینال کیف در سه فینال نیز به برتری و قهرمانی رسیده است. قهرمان دو فصل اخیر این رقابت ها آخرین باری که در فینال لیگ قهرمانان اروپا رنگ باخت را دیده بود با همین تیم لیورپول انگلستان بازی داشت. از طرفی تیم لیورپول انگلیس تا قبل از فینال کیف در ٧ فینال رقابت های لیگ قهرمانان فوتبال اروپا حضور یافته بود که موفق به کسب ۵ قهرمانی شده بود تا بعد از تیم فوتبال میلان ایتالیا سومین تیم پرافتخار لیگ قهرمانان لقب بگیرد.


در ۵ فصل اخیر، لیورپول ۱۲۵ میلیون یورو بیشتر از رئال مادرید خرج کرده است. رئال مادرید ۹ و لیورپول ۳ بازیکن از اکادمی در لیست خود دارد و ترکیب لیورپول در فینال کیف گران تر از مادریدی‌هاست.

رئال مادرید تنها تیم در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است که یک ترکیب را در دو فینال به زمین فرستاده است.
مهم ترین اتفاق نیمه اول اشک های محمد صلاح پس از مصدومیت بود که در همان تصاویر اولیه به نظر می رسید او قادر به ادامه بازی نخواهد بود.
خطای راموس باعث مصدومیت محمد صلاح شد و ستاره لیورپول با چشمانی اشکبار زمین مسابقه را ترک کرد.
مصدومیت محمد صلاح از ناحیه کتف مصرى ها را نیز نگران وضعیت ستاره خود در جام جهانى کرد.
کارواخال هم با چشمانی اشک بار به دلیل مصدومیت زمین بازی را ترک کرد.

فینال کیف تحت تاثیر اشک هاى صلاح و کارواخال، دومین تعویض اجباری فینال به نام مدافع راست اسپانیایی رئال ثبت شد.
دنی کارواخال نیز به دلیل مصدومیت با چشمانی اشکبار زمین بازی را ترک کرد.

رونالدو بعد از مصدومیت ستاره مصری به او دلداری داد، او قبلا طعم مصدومیت در فینال ها را چشیده بود وی در فینال یورو ٢٠١۶، مقابل فرانسه به دلیل مصدومیت مجبور به ترک زمین شد اما در نهایت تیمش قهرمان شد.


دوئل رونالدو و محمد صلاح با مصدومیت صلاح خیلی زود به پایان رسید.

گل اول رئال مادرید به لیورپول توسط کریم بنزما روی اشتباه وحشتناک دروازه بان لیورپول کاریوس در دقیقه ۵۱ به ثمر رسید.

گل اول لیورپول به رئال مادرید توسط سادیو مانه مهاجم سنگالی قرمز های آنفیلد در دقیقه ۵۵ به ثمر رسید.

گرت بیل ستاره ولزی تیم رئال در دقیقه ۶۴ تنها چند دقیقه پس از حضور به جای ایسکو در فینال ٢۰١۸ با یک ضربه قیچی برگردان توانست گل دوم تیم اسپانیایی را به زیبایی هر چه تمام تر به ثمر برساند.

گل سوم تیم رئال مادرید توسط گرت بیل در دقیقه ۸۴ به ثمر رسید، شوت راه دور ستاره ولزی با اشتباه مهلک دروازه‌بان لیورپول همراه شد تا کار قبل از پایان یافتن زمان قانونی بازی برای لیورپولی ها تمام شود.

 

تهیه و تنظیم: سیامک مهربان زاده

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی