شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 26 , Tuesday - ساعت ۰۳:۱۲:۲۵

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ خرد, ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > سیاسی
 • کد مطلب : 97712
 • نماینده ولی فقیه در گیلان:

  حجاج با وقت تلف کردن در بازارها به جیب سعودی های آدمکش پول نریزند

  Print Friendly, PDF & Email
    

  نماینده ولی فقیه در گیلان، از حاجیان خواست وقت خود را با تلاوت قرآن و ذکر صلوات بگذرانند و گفت: نکند خدای ناکرده حجاج در بازارها وقت تلف کنند و به جیب سعودی های آدمکش پول بریزند.

  نماینده ولی فقیه در گیلان، از حاجیان خواست وقت خود را با تلاوت قرآن و ذکر صلوات بگذرانند و گفت: نکند خدای ناکرده حجاج در بازارها وقت تلف کنند و به جیب سعودی های آدمکش پول بریزند.

  آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان در همایش آموزشی متمرکز زائران حج تمتع استان گیلان که در سالن اجتماعات مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، با اشاره به خاطرات اولین سفر خود به خانه خدا در سن ۲۸ سالگی، اظهار کرد: سفراولی ها قدر این معنویت را بدانند و حج را با هیچ سفر دیگری مقایسه نکنند.

  وی با ابراز تاسف از تعداد کم ثبت نامی های حج تمتع استان گیلان نسبت به سایر استان ها، عنوان کرد: حج تمتع یک فریضه واجب است و نباید این فرصت را از دست داد. در روایات داریم که اگر کسی مستطیع باشد و حج نرود، در هنگام مرگ مسلمان نیست و به دین یهود یا نصاری از دنیا می رود.

  امام جمعه رشت، حجاج را وفدالله دانست و گفت: جنگجویان جبهه و جهاد، حاجیان عمره و حاجیان تمتع سه گروهی هستند که خداوند آنها را میهمان خود می کند. حاجی میهمان خداست تا از حج بازگردد.

  نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه حجاج راه یافته به بارگاه الهی هستند، خاطرنشان کرد: خداوند فرشتگان را به استقبال حاجیان می فرستد و اگر در این راه سختی و مشقتی بر آنان وارد شود، خدا همه گناهانشان را می آمرزد. هر قدمی که حاجی به سوی مکه برمی دارد، یکصد درجه در بهشت است.

  وی دعای سه گروه را مستجاب دانست و تصریح کرد: دعای مظلوم، دعای بیمار و دعای حاجی مستجاب است. اگر حاجی در حق کسی دعا کند، خداوند دعایش را قبول می کند و او را در پناه خود نگه می دارد.

  آیت الله فلاحتی، اعمال واجب و مستحب حج تمتع را برشمرد و خاطرنشان کرد: تاکنون چهل سفر حج مشرف شده ام و به عنوان مسئول کاروان حجاج تجربیات بسیاری دارم لذا از حاجیان می خواهم برنامه قبل از سفر، برنامه حین سفر و برنامه بعد از سفر را فرا بگیرند.

  این کارشناس دینی، از حاجیان خواست اطلاعات خود را نسبت به احکام واجب و مستحب بالا ببرند و تاکید کرد: قبل از سفر حج وصیت کنید تا دین مادی و معنوی بر گردن نداشته باشند و حلالیت بطلبید.

  وی با بیان اینکه حجاج حتما در کلیه جلسات آموزشی شرکت کنند، یادآور شد: به اعمال عبادی فردی و گروهی در حج توجه کنید و وقت خود را با تلاوت قرآن و ذکر صلوات بگذرانید؛ نکند خدای ناکرده حجاج در بازارها وقت تلف کنند و به جیب سعودی های آدمکش پول بریزند. حج تمتع یک فریضه واجب است و نباید ترک شود، اما در صورت مستحب بودن، بی تردید از سوی مراجع حرام اعلام می شد.

  نماینده ولی فقیه در گیلان، با تاکید بر لزوم حفظ وحدت جهت اقامه نمازهای پنجگانه در مسجدالحرام، گفت: با توجه به حضور میلیونی مسلمانان در مراسم حج لذا از طواف مستحبی بپرهیزید و وقت دیگران را نگیرید، زیرا دین اسلام به رعایت حقوق دیگران سفارش بسیار می کند.

  منبع: ایسنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام