شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 26 , Tuesday - ساعت ۰۲:۲۲:۴۵

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ خرد, ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 97821
 • تسهیلات کم بهره به واحدهای تولید فرآورده‌های دامی گیلان پرداخت می‌شود

  Print Friendly, PDF & Email
    

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت:‌ تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود ۸ درصد به واحدهای تولید فرآورده‌های دامی و دامداری‌های نیمه‌فعال و یا غیرفعال گیلان پرداخت می‌شود.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت:‌ تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود ۸ درصد به واحدهای تولید فرآورده‌های دامی و دامداری‌های نیمه‌فعال و یا غیرفعال گیلان پرداخت می‌شود.

  حجت علی‌اکبر‌نژاد اظهار داشت:‌ سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان برای بهبود وضعیت و کمک به واحدهای دامپروری نیمه فعال و یا غیرفعال موجود در استان به آن‌ها تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود ۸ درصد اعطا می‌کند.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان بیان کرد:‌ متقاضیان دریافت این تسهیلات می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا نسبت به ثبت مشخصات واحدهای دامداری و تولیدی خود اقدام کنند تا به این شیوه در نوبت اعطای تسهیلات مورد نظر قرار گیرند.

  علی‌اکبرنژاد فعال شدن این واحدها را در افزایش میزان تولید شیر استان مؤثر خواند و افزود:‌ در حال حاضر ۱۲۰ واحد غیرفعال تولید شیر و ۳۱۴ گاوداری نیمه فعال در استان گیلان وجود دارد که برای بازگشت مؤثر به چرخه تولید نیازمند دریافت تسهیلات هستند.

  وی مهم‌ترین مشکلاتی که این تعداد از واحدهای دامداری و تولید شیر استان دارند را برشمرد و عنوان کرد:‌ عدم وجود نقدینگی لازم و یا افزایش بی‌رویه نهاده‌های دامی در مدت اخیر تنها بخشی از مشکلات مراکز تولید محصولات و فرآورده‌های دامی استان ‌گیلان است.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان خاطرنشان کرد:‌ دولت برای خرید شیر از واحدهای تولید شیر در سراسر کشور قیمت هزار و ۴۱۰ تومان را تعیین کرده در حالی‌ که قیمت تمام شده تولید یک کیلوگرم شیر بسیار فراتر از این مبلغ است.

  علی‌اکبرنژاد از نبود موازنه مثبت بین نرخ دولتی و قیمت تمام شده تولید شیر سخن گفت و تصریح کرد:‌ این عامل مهم باعث شده بسیاری از واحدهای تولید شیر و فرآورده‌های دامی در گیلان مجبور به کم کردن مولد‌های دامی و کاهش ظرفیت تولید خود کنند.

  وی احیای مجدد مراکز تولید فرآورده‌های دامی استان را در کاهش میزان واردات شیر به گیلان مؤثر ارزیابی کرد و گفت:‌ سازمان جهاد کشاورزی گیلان در نظر دارد با اقدامات حمایتی خود از این مراکز زمینه صادرات بیشتر فرآورده‌های دامی استان را فراهم کند.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان اظهار داشت:‌ هم‌اکنون ۱۷۶ واحد صنعتی تولید شیر در گیلان وجود دارد که از این تعداد ‌یاد شده ۵۶ واحد فعال با ظرفیتی بالغ بر ۴ هزار و ۲۰۴ رأس دام به امر تولید شیر و محصولات دامی مشغول هستند.

  منبع: تسنیم

  برچسب ها :
  کانال تلگرام