شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 26 , Tuesday - ساعت ۰۲:۲۰:۰۷

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ خرد, ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی > ورزشی
 • کد مطلب : 97862
 • همدلی خانواده بسکتبال گیلان اینبار با انتقال خون گیلان؛

  دکتر رفیعی: اخلاق پهلوانی و رسالت همراهی با مردم، ورزشکاران را به اهدا خون سوق می دهد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  هیئت بسکتبال استان گیلان در یک عزم گروهی ضمن اعلام آمادگی برای تامین گروههای خونی توسط خانواده بسکتبال به اهدا خون و پلاکت پرداختند.

  همزمان با نزدیک شدن لیالی پرفضلیت قدر و هفته کرامت و طی فراخوان نیاز به خون انتقال خون استان گیلان، هیئت بسکتبال استان گیلان در یک عزم گروهی ضمن دیدار با دکتر مرادی مدیرکل انتقال خون استان گیلان و بازدید از بخشهای مختلف ضمن اعلام آمادگی برای تامین گروههای خونی توسط خانواده بسکتبال به اهدا خون و پلاکت پرداختند.

  در این دیدار دکتر رفیعی ریاست هیئت بسکتبال گیلان، خانم ملکی نائب ریئس استان، پورنایب و شاد دبیر هیئتهای استان و رشت، شهریار کریمی مربی تیم ملی نوجوانان ۲۰۱۸، دامون ساده، حمیدرضا رحیم زاده روابط عمومی و علیرضا علیزاده مشاور عالی هیئت حضور داشتند.

  در این دیدار که از ساعت ۱۱صبح چهارشنبه ۹ خرداد در انتقال خون استان گیلان انجام گرفت، دکتر رفیعی ریاست هیئت بسکتبال استان گیلان با بیان اینکه، اخلاق و منش پهلوانی در بین ورزشکاران این رشته موجب خواهد شد تا همیشه مهیا یاری رساندن به ‌همنوعان باشند افزود: بی شک رسالت ورزش و ورزشکار در همه عرصه ها قابل تامل است و شرکت در امر خدا پسندانه اهدا خون بخشی از این همدلی است.

  دکتر رفیعی افزود: امروز با حضور خود در انتقال خون اعلام می داریم خانواده بسکتبال استان گیلان هر زمان نیاز به خون وجود داشته باشد با تمام امکان‌ حضور خواهد یافت و ما یار و ‌همراه شما و بیماران نیازمند خواهیم بود.

  دکتر مرادی مدیرکل انتقال خون استان گیلان هم ضمن تقدیر و تشکر از حضور خانواده بسکتبال گفت: نیاز به‌ خون در استان گیلان با توجه به بیماریهای خاص‌، بیماریهای فصلی، قلبی، عروقی و جامعه میان سال استان بیشتر از استانهای دیگر است و در مقابل مردم استان هم مردمان خوب همراه و دلسوزی هستند اما به دلیل تقارن ماه پرفضیلت رمضان و بهار و بیماری های فصلی بعضا با نیاز خون مواجه هستیم.

  مدیرکل انتقال خون استان گیلان افزود: امیدواریم با توجه به رشد و ارتقا تحقیقات و علم روز و اهدا پلاکت با کمک جامعه ورزش، ضمن فرهنگ سازی نسل جوان برای حضور و اهدا خون در خصوص اهدا پلاکت هم اطلاع رسانی شود تا بتوان امکان بهبود سریع و منطقی تر بیماران نیازمند را فراهم نمایم.

  در پایان هم لوح یادبود و سپاس به دلیل همراهی و همدلی، از سوی دکتر مرادی به نمایندگی به دکتر رفیعی اهدا شد.

  خانم ملکی نائب ریئس هیئت بسکتبال استان گیلان در حاشیه ایم دیدار گفت: اتفاق خوبی بود و امروز بیشتر از فرایند اهدا خون مطلع شدم و امیدوارم گامهای موثری جهت این امر خداپسندانه برداریم.

  سعید پورنایب دبیر هیئت استان هم با گریزی به شرح آنچه که در بازدید از انتقال خون مواجه شد گفت: اهدا خون می تواند سلامت شخص و‌ جامعه پیرامون ‌را تامین کند و باید گفت از حضورم در اینجا خرسندم.

  علیرضا علیزاده مشاور عالی هیئت ، شهریار کریمی مربی تیم ملی نوجوانان و شاد دبیر هیئت رشت هم ضمن اعلام آمادگی در فرهنگ سازی این مقوله اجتماعی از سفید پوشان عرصه سلامت در انتقال خون تقدیر و تشکر کردند.

  یادآور می شود دکتر رفیعی  و اصغر کاردوست در سال گذشته به عنوان  سفیران انتقال خون از جامعه بسکتبال معرفی شده اند.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام