شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 21 , Thursday - ساعت ۱۵:۵۹:۳۵

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ خرد, ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۶
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی
 • کد مطلب : 98012
 • همزمان با شب‌های قدر برگزار می‌شود؛

  «بوی خوش خدا» در مسجد امام رضا(ع) گلسار رشت

  Print Friendly, PDF & Email
    

  امسال نیز همچون سال‌های گذشته، مراسم ویژه شب‌های پر فیض قدر با عنوان «بوی خوش خدا» در مسجد امام رضا(ع) گلسار رشت برگزار می‌شود.

  مسئول هیئت روضات‌الحسین(ع) شهرستان رشت گفت: امسال نیز همچون سال‌های گذشته، مراسم ویژه شب‌های پر فیض قدر با عنوان «بوی خوش خدا» در مسجد امام رضا(ع) گلسار رشت برگزار می‌شود.

  رضا ثقتی، مسئول هیئت روضات‌الحسین(ع) شهرستان رشت، با اشاره به اینکه شب قدر از شب‌های مقدس و متبرک اسلامی است، گفت: خداوند در قرآن مجید از این شب به بزرگی یاد کرده و سوره‌ای نیز به نام «قدر» نازل فرموده است، چرا که در تمام سال، شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نمی‌رسد.

  وی افزود: این شب، شب نزول قرآن و شب فرود آمدن ملائکه و روح نیز نام گرفته است و عبادت در آن برتر از عبادت هزار ماه است، چرا که مقدرات یک سال انسان‌ها، روزی‌ها، عمرها و امور دیگر مشخص می‌شود.

  مسئول هیئت روضات‌الحسین(ع) شهرستان رشت اظهار کرد: به این مناسبت و به سیاق سال‌های گذشته، ویژه‌برنامه «بوی خوش خدا» در شب‌های قدر با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین امیر چهری، مدرس حوزه و دانشگاه و مداحی برادران محمد رمضانپور و محسن کاشفی از ساعت ۱:۳۰ شب‌های پرفیض قدر در مسجد امام رضا(ع) واقع در گلسار رشت برگزار می‌شود.

  ثقتی تصریح کرد: این شب‌ها بهترین فرصت است تا خوبی‌ها را جایگزین بدی‌ها، صلح و صفا را جایگزین اختلاف و تفرقه، احسان و نیکی را جایگزین ظلم و ستم، احسان به والدین را جایگزین عاق والدین و صله رحم را جایگزین قطع رحم کنیم و چه نیکو و شایسته است با صدقات قدمی در جهت آبادانی خانه آخرت برداریم و با اعمال نیک و خیر، ثواب دو چندان ببریم.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام