شعاع مشرق

امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , January 21 , Monday - ساعت ۰۰:۲۳:۰۲

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ خرد, ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۴
 • شما اینجا هستید : اجتماعی
 • کد مطلب : 98018
 • در آستانه جام جهانی؛

  روسیه تحت شدیدترین تدابیر امنیتی قرار گرفت

  Print Friendly, PDF & Email
    

  بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال در ۱۱شهر روسیه برگزار می شود و مسئولان این کشور اعلام کرده اند با اتخاذ تدابیر ویژه در شهرهای میزبان، امنیت جام جهانی را در عالی ترین سطح تامین خواهند کرد.

  بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال در ۱۱شهر روسیه برگزار می شود و مسئولان این کشور اعلام کرده اند با اتخاذ تدابیر ویژه در شهرهای میزبان، امنیت جام جهانی را در عالی ترین سطح تامین خواهند کرد.

  در حالی که کمتر از دو هفته به برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ مانده است،سازمان های امنیتی روسیه شامل وزارت کشور، گارد ملی این کشور و سازمان امنیت فدرال برای تامین امنیت عمومی در دوره برگزاری مسابقات، به حالت آماده باش در آمده اند.

  سرویس مطبوعاتی وزارت موقعیت های اضطراری روسیه (تشکیلات ویژه دفاع غیرنظامی روسیه) نیز به تازگی اعلام کرد: واحدهای این وزارتخانه برای حصول اطمینان از امنیت جام جهانی ۲۰۱۸، از هم اکنون به مدت ۲ ماه در حالت آماده باش فوق العاده به سر خواهند برد.

  در این گزارش گفته شد: مراکز فرماندهی و تمامی کادر وزارت موقعیت های اضطراری روسیه با وظیفه حصول اطمینان از امنیت هواداران در برابر بلایا وآتش سوزی های طبیعی و انسانی درجام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، تا ۲۵ جولای (پایان مسابقات) در حالت آماده باش فوق العاده به سر خواهند برد.

  بر این اساس، در تمام ۱۱ شهر میزبان مسابقات جام جهانی، بیش از ۳۰۰ پایانه اطلاعاتی و سیستم هشدار دهنده در مناطق پر ازدحام و ورزشگاه ها فعالیت خواهند کرد.

  شورای امنیت روسیه نیز اخیرا به ریاست ولادیمیر پوتین رئیس جمهور، تمام مسائل امنیتی و مقدماتی مرتبط با جام جهانی را بررسی کرد.

  بدیهی است پیشگیری از اعمال تروریستی در دستور کار سازمان های امنیتی روسیه برای تامین امنیت این کشور در روزهای برگزاری مسابقات جام جهانی قرار دارد.

  رئیس جمهوری روسیه به تازگی در دیدار با سران سازمان های اطلاعاتی و نظامی اعلام کرد که تمام اماکن عمومی باید با هوشیاری تحت نظارت قرار داشته باشد و ماموران امنیتی در این مورد وظایف خطیری را برعهده دارند.

  روزنامه راسیسکایا گازتا ارگان دولت روسیه نوشت: مطابق دستور پوتین، همه برنامه های ورزشی مرتبط با جام جهانی فوتبال تحت محافظت ویژه قرار می گیرد و در شهرهای میزبان نظام امنیتی ویژه برقرار می شود.

  تدابیر امنیتی به گونه ای اعمال می شود که مزاحم مهمانان جام جهانی و شرکت کنندگان در آن نشود.

  در همین حال سازمان های اطلاعاتی روسیه به مساله اوباش گری طرفداران فوتبال مخصوصا انگلیسی ها توجه خاص می کنند و برای جلوگیری از برخوردها میان این گونه افراد که علاقه مند به حاشیه سازی در مسابقات هستند، آماده می شوند.

  بدیهی است پرونده های اوباش گری طرفداران فوتبال ازبرخی کشورها همچون انگلیس که سابقه دیرینه در زد و خوردها در اطراف و داخل ورزشگاه ها دارند، مورد توجه و مطالعه دقیق قرار گرفته است.

  ماموران امنیتی مدارک هویتی را کنترل می کنند 

  به گزارش رسانه ها، ماموران امنیتی در شهرهای میزبان جام جهانی، توجه خاصی به بازبینی و کنترل مدارک هویت ساکنان این شهرها خواهند داشت.

  این اقدامات به گونه ای خواهد بود که افراد فاقد مهر ثبت رسمی در شناسنامه که در روسیه به «رجیستریشن» معروف است توسط ماموران پلیس جلب خواهند شد.

  بر این اساس از تردد افراد فاقد رجیستریشن و ثبت رسمی در شهرهای میزبان جام جهانی جلوگیری خواهد شد.

  در این رابطه به وضعیت خارجی ها و مهاجران توجه خاص خواهد شد و مهاجران غیرقانونی توسط ماموران امنیتی جلب خواهند شد.

  محدوده های ویژه جام جهانی تعیین می شود

  در پیرامون اماکن ویژه برگزاری مسابقات جام جهانی، محدوده های ویژه ای تعیین می شود و افرادی که کارت هواداری ندارند، حق تردد در این مناطق را نخواهند داشت.

  ماموران امنیتی از تردد افرادی که به عنوان مثال جزو ورزشکاران و هیات های مربوطه یا تماشاگران فوتبال نیستند اجازه تردد در این محدوده را نمی دهند.

  به نوشته روزنامه راسیسکایا گازتا، ماموران امنیتی تمامی محدوده های پیرامون اماکن ورزشی و محل برگزاری مسابقات را تحت محافظت ویژه قرار می دهند.

  ماموران امنیتی از زمین، هوا و نیز از محدوده های آبی (رودخانه ها و برکه ها) در شهرهای میزبان، ورزشگاه ها و اماکن مرتبط با جام جهانی را تحت محافظت می گیرند.

  سازمان های اطلاعاتی و امنیتی روسیه از پیشرفته ترین تجهیزات ازجمله پهپادها و سامانه های بمب یاب و کشف مواد منفجره برای تامین امنیت عمومی استفاده خواهند کرد.

  فروش مشروبات الکلی پیرامون ورزشگاه ها ممنوع است

  منع عرضه مشروبات الکلی درمحدوده های پیرامون ورزشگاه هااز دیگر تدابیر امنیتی است که روس ها برای جام جهانی در نظر گرفته اند.

  این ممنوعیت تا پایان جام جهانی فوتبال برقرار خواهد بود و ماموران امنیتی به دقت اجرای این طرح را زیرنظر دارند.

  در داخل ورزشگاه ها نیز برای حفظ نظم و امنیت، مصرف مشروبات الکلی ممنوع شده است و افراد مست دستگیر می شوند.

  به گزارش رسانه ها، نوشیدن مشروبات الکلی در مراکز تجمع طرفداران فوتبال نیز ممنوع خواهد بود.

  تعدادی از خیابان های شهرهای میزبان مسدود می شود

  در هنگام برگزاری مسابقات جام جهانی تعدادی از خیابان ها بویژه خیابان های منتهی به اماکن برگزاری مسابقات مسدود می شوند و برای ورود به برخی دیگر از خیابان ها نیز باید از تور امنیتی عبور کرد.

  ماموران امنیتی با استقرار در این خیابانها از تردد خودروها و وسایل نقلیه شخصی و عمومی جلوگیری می کنند.

  در شهرهای میزبان رقابت های جام جهانی، برای تسهیل انتقال تماشاگران فوتبال به ورزشگاه ها، اتوبوس های رایگان تخصیص یافته که شاتل نامیده می شوند.

  برای استفاده از خدمات اتوبوس های شاتل باید کارت ویژه تماشاگر فوتبال (کارت هواداری ) ارائه کرد.

  بیست و یکمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال از ۲۴ خرداد تا ۲۴ تیرماه سال ۹۷ در ۱۲ ورزشگاه ۱۱ شهر روسیه برگزار خواهد شد.

  شهرهای مسکو (ورزشگاه های لوژنیکی و اوتکریتیه آرنا)، سوچی (ورزشگاه المپیک فیشت)، ولگوگراد (ورزشگاه مرکزی)، روستوف-نا-دونو (ورزشگاه روستوف آرنا)، قازان (کازان آرنا)، سارانسک (ورزشگاه موردوویا آرنا)، سن پترزبورگ (ورزشگاه کرستوفسکی)، سامارا (ورزشگاه سامارا)، نیژنی نووگوراد (ورزشگاه نیژنی نووگورود)، یکاترینبورگ (ورزشگاه مرکزی) و کالینینگراد (ورزشگاه کالینینگراد) ۱۱ شهر میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ هستند.

  تیم ملی فوتبال ایران یکی از ۳۲ تیم حاضر در این رقابت ها در «گروه مرگ» با اسپانیا، پرتغال و مغرب هم گروه است.

  ایران در اولین دیدار خود باید ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد ۹۷) ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران در ورزشگاه سنت پترزبورگ برابر مغرب به میدان برود.

  ملی‌پوشان ایران در دومین دیدار ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد ۹۷)در ورزشگاه کازان به مصاف تیم ملی اسپانیا قهرمان پیشین جام جهانی فوتبال می‌روند و در نهایت در سومین بازی خود در ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۵ ژوئن (۴ تیر ۹۷) در سارانسک با یاران «کریستیانو رونالدو» پرتغالی و قهرمان اروپا دیدار می کنند.

   

  برچسب ها :
  کانال تلگرام