شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 21 , Thursday - ساعت ۱۵:۴۵:۱۳

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ خرد, ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۰
 • شما اینجا هستید : اقتصادی
 • کد مطلب : 98298
 • شکری به خانه ملت پاسخ داد:

  اخذ مالیات از خانه های خالی چه تاثیری در تنظیم بازار مسکن دارد؟

  Print Friendly, PDF & Email
    

  رئیس کمیته مالیاتی مجلس شورای اسلامی تاثیر اخذ مالیات از خانه های خالی را در تنظیم عرضه و تقاضای بازار مسکن را تشریح کرد.

  رئیس کمیته مالیاتی مجلس شورای اسلامی تاثیر اخذ مالیات از خانه های خالی را در تنظیم عرضه و تقاضای بازار مسکن را تشریح کرد.

   

  محمود شکری درباره موضوع اخذ مالیات از خانه های خالی گفت:طرح مربوط به اخذ مالیات از واحدهای مسکونی خالی در مجلس در سال های گذشته بررسی شده اما باید برای انجام این مهم اطلاعات دقیق کارشناسی داشت.

  رئیس کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در سال ۶۶ قانونی در خصوص اخذ مالیات از خانه های خالی  مطرح شد اما به دلیل فقدان اطلاعات کافی از سوی سازمان امور مالیاتی در خصوص شناسایی خانه های خالی، این قانون اجرایی نشده است.

  نماینده مردم ماسال و رضوانشهر مجلس شورای اسلامی افزود:باید سامانه ای قوی برای شناسایی دقیق خانه های خالی طراحی شود اما باید این موضوع را پذیرفت که معمولا حدود ۵ سال می توان از فروش یا اجاره خانه های صرف نظر کرد آن هم در شرایطی این موضوع می تواند اتقاق بیافتد که مالک خانه های خالی از شرایط مطلوب اقتصادی برخوردار باشد.

  شکری در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:اخذ مالیات از خانه های خالی تاثیر محدودی در تنظیم بازار عرضه و تقاضای مسکن دارد.

  انتقاد از مدیریت روزمره ای در بخش مسکن

  وی ادامه داد:متاسفانه قیمت بسیاری از کالاها و خدمات حتی مسکن و اجاره بهای خانه در کشور به قیمت دلار ارتباط داده می شود که بیانگر این است نظارت ها موثر نیست.وزارت راه و شهرسازی درخصوص برنامه ریزی در بخش مسکن علاوه بر اینکه طرحی نداشته حتی نظارت موثری نیز اعمال نمی کند و مدیریت ها بصورت روزمره ای است.

   

  رئیس کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:متاسفانه علاوه بر تهران در شهرهای دیگر کشور نیز قیمت مسکن و اجاره بها با رشد قابل توجهی روبرو شده و این گرانی ها با درآمد بسیاری از خانوارها تناسبی ندارد./ خانه ملت

  برچسب ها :
  کانال تلگرام