شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 26 , Tuesday - ساعت ۰۲:۲۲:۱۷

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ خرد, ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
 • شما اینجا هستید : اجتماعی
 • کد مطلب : 98554
 • برگزاری اولین جشنواره ملی گیاهان بومی گیلان در حیران آستارا

  Print Friendly, PDF & Email
    

  اولین جشنواره ملی گیاهان بومی استان گیلان در دهکده گردشگری تله کابین حیران آستارا برگزار می شود.

  اولین جشنواره ملی گیاهان بومی استان گیلان در دهکده گردشگری تله کابین حیران آستارا برگزار می شود.

  دکتر ابوعلی گلزاری، عضو هیأت علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران و دبیر اولین جشنواره ملی گیاهان بومی استان گیلان، اظهار کرد: این جشنواره در دو قالب نمایشگاه و همایش با رویکرد تجاری سازی گیاهان دارویی شهرستان مرزی بندر آستارا در روزهای ۲۱ و ۲۲ تیرماه سالجاری برگزار میشود.

  وی با بیان اینکه این جشنواره در دهکده گردشگری تله کابین حیران آستارا برگزار خواهد شد، ادامه داد: در برگزاری آن فرمانداری این شهرستان و معاونت علمی ریاست جمهوری با هم همکاری دارند.

  دکتر گلزاری، برگزاری پنل های تخصصی بحث و بررسی پتانسیل های گیاهان داروئی شهرستان آستارا را از ویژگی های آن برشمرد و افزود:در جشنواره مذکور متخصصین و سرمایه گذاران مطرح کشوری حضور مییابند.

  وی اضافه کرد: از تمامی صاحب نظران و نخبگان عرصه علمی ، اقتصادی و اجرائی کشور و استان و به خصوص شهرستان مرزی بندر آستارا دعوت می شود تا دیدگاه ها، ایده ها و پیشنهادات خود را تا تاریخ ۵ تیرماه به آدرس ایمیل abooaligolzary@ut.ac.ir (دبیر جشنواره)اعلام کنند.

  دبیر جشنواره ملی گیاهان بومی گیلان در بخش پایانی سخنان خود به محورهای این جشنواره اشاره کرد و توضیح داد:کشاورزی و اصلاح گیاهان دارویی منطقه ، فرآوری پس از برداشت، انتقال تکنولوژی و تولید محصولات گیاهی ، تولید فرآورده های گیاهان دارویی، نوآوری در تولید محصولات راهبردی و بازرگانی گیاهان دارویی و فرآورده های آنها از محورهای اصلی این جشنواره می باشد.

  به گزارش ایسنا، پیش از این دو جشنواره محلی گیاهان دارویی با محوریت “گل گاوزبان” در روزهای یک خرداد ۱۳۹۳ و ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ در منطقه گردشگری حیران آستارا برگزار شد.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام