شعاع مشرق

امروز : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 23 , Saturday - ساعت ۱۶:۱۵:۳۴

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ خرد, ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 98711
 • جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان:

  مدیران بانک ها در پرداخت تسهیلات اهتمام داشته باشند

  Print Friendly, PDF & Email
    

   جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان گفت: انتظار ما از دستگاه های اجرایی و مدیران عامل بانک های استانی و شهرستانی این است که به صورت دلسوزانه و با اهتمام بیشتری در پرداخت تسهیلات نقش آفرینی کنند.

  جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان گفت: انتظار ما از دستگاه های اجرایی و مدیران عامل بانک های استانی و شهرستانی این است که به صورت دلسوزانه و با اهتمام بیشتری در پرداخت تسهیلات نقش آفرینی کنند.

   آرش فرزام صفت در جلسه کارگروه اشتغال و بررسی روند اجرایی طرح احداث اقامتگاه های بوم گردی شهرستان رودبار با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی و عشایری نقش موثری در افزایش اشتغال دارد، افزود: باتوجه به ظرفیت‌‌های طبیعی موجود در گیلان، طرح بوم‌گردی می تواند تاثیر بسزایی در روند توسعه و اشتغالزایی استان داشته باشد.
  وی شهرستان رودبار را در موضوع بوم‌گردی پیشرو دانست و اظهار داشت: روستاهای نمونه بوم گردی در این شهرستان که در ایجاد اشتغال موفق عمل کردند، می توانند برای شهرستان های دیگر به عنوان الگو باشند.
  جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان پرداخت تسهیلات به طرح های معرفی شده شهرستان رودبار را راضی کننده ندانست و ادامه داد: سهم شهرستان رودبار از محل اعتبارات تسهیلات روستایی و عشایری ۱۲ میلیارد تومان و اشتغال فراگیر ۲۲ میلیارد تومان است که طرح های معرفی شده زیبنده این شهرستان نیست.
  وی به اختصاص ۵۰ درصد اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی روستایی به حوزه بوم‌گردی اشاره کرد و گفت: سهمیه شهرستان رودبار در حوزه بوم‌گردی ۳۰۰ واحد است که تاکنون ۱۹ واحد مصوب شده و در حدود ۸۰ پروژه در حال بررسی شهرستانی است.
  فرزام صفت ابراز امیدواری کرد که با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های گردشگری به پنج هزار واحد پیش بینی شده در بخش بوم گردی برسیم.
  وی به وجود ظرفیت های صنعتی، گردشگری، کشاورزی و تولیدهای شهرستان رودبار اشاره و خاطرنشان کرد: مهمتر از موضوع ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری در کشور و استان وجود ندارد و تاکنون ۸۵ طرح در حوزه اشتغال روستایی و ۴۵ طرح در حوزه اشتغال فراگیر به بانک های عامل استان معرفی شده که باید در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ متقاضیان داده شود.
  وی تصریح کرد: به منظور تسریع در پرداخت تسهیلات مدیران بانک های عامل استان به صورت روزانه روند پرداخت را پیگیری و گزارش ارائه کنند.
  مدیرکل دفتر امور روستایی و عشایری استانداری گیلان نیز در این نشست با اشاره به ارسال ۴۸ طرح به کمیته فنی پرداخت تسهیلات روستایی گفت: از این تعداد به دلیل تکمیل نبودن طرح ها تنها پنج طرح در کمیته فنی به تصویب رسید و باقیمانده طرح ها برای اصلاح به شهرستان ارجاع داده شد.
  سید مازیار سیدنژاد افزود: انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی در مسیر معرفی طرح ها هماهنگی بیشتری داشته باشند تا در روند پرداخت تسهیلات تسریع شود.
  شهرستان رودبار در ۶۷ کیلومتری جنوب مرکز استان گیلان واقع است.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام