شعاع مشرق

امروز : دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 25 , Monday - ساعت ۱۰:۰۸:۵۷

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرد, ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۸
 • شما اینجا هستید : اجتماعی
 • کد مطلب : 98782
 • محصولات تراریخته به خوراک مردم گیلان وارد نشده است

  Print Friendly, PDF & Email
    

  رییس سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: محصولات تراریخته تاکنون در عرصه تولید و خوراک مردم وارد نشده است.

  رییس سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: محصولات تراریخته تاکنون در عرصه تولید و خوراک مردم وارد نشده است.

  مهندس علیرضا شعبان‌نژاد گفت: حاصل تلاش کشاورزان گیلانی تولید بالغ بر ۳ میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی است که در سبد غذایی خانواده های ایرانی قرار می‌گیرد.

  وی افزود: بهره وری بیشتر در واحد سطح مرهون زحمات همکاران ما درحوزه تحقیقات کشاورزی است کما اینکه در اوایل انقلاب میزان تولید استان ۵۰۰ هزار تن بوده و با عنایت به افزایش نیافتن سطح زیر کشت، با بکارگیری شیوه های نوین قادر به افزایش میزان تولید تا ۳ میلیون تن شده ایم.

  رییس سازمان جهادکشاورزی گیلان با اشاره به تعدد مراکز تحقیقات بخش کشاورزی در استان ،ادامه داد: استان گیلان به لحاظ تنوع محصولات کشاورزی پس از استان البرز از بیشترین تعداد مراکز تحقیقاتی برخوردار است.

  وی افزود: مرکز بین‌المللی برنج آسیای مرکزی و غربی و موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهیان دریای‌خزر، پژوهشکده بیوتکنولوژی شمال کشور، موسسه تحقیقات برنج کشور، مرکز آموزش، تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی، مرکز تحقیقات ابریشم کشور و پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی و پژوهشکده چای کشور از ظرفیت های تحقیقاتی استان در بخش کشاورزی بوده ضمن آنکه چندین ایستگاه تحقیقاتی از قبیل ایستگاه تحقیقاتی زیتون در رودبار، ایستگاه تحقیقاتی فندق در اشکورات رودسر،ایستگاه تحقیقاتی گل و گیاه در لاهیجان و … نیز فعال هستند.

  شعبان نژاد تصریح کرد: تلاش مراکز تحقیقاتی سوق دادن کشاورزی سنتی استان به سمت کشاورزی دانش محور است تا با تکیه بر یافته های علمی – تحقیقاتی بهره وری در واحد سطح افزایش یابد.

  رییس سازمان جهادکشاورزی گیلان ادامه داد: مدتی است موجی در استان مبنی بر تولید محصولات تراریخته ایجاد شده است که اینجانب اذعان می دارم تنها مطالعات در زمینه تولید محصولات تراریخته با این هدف که از دانش روز دنیا عقب نمانیم ،صرفا در مراکز تحقیقاتی انجام می‌گیرد و تاکنون در عرصه تولید و خوراک مردم وارد نشده است.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام