شعاع مشرق

امروز : دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 25 , Monday - ساعت ۰۹:۵۷:۲۹

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ خرد, ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > سیاسی
 • کد مطلب : 98803
 • فیاض زاهد:

  استحکام برجام منجر شد که آمریکا به صورت سیاسی از آن خارج شود نه به صورت حقوقی!/مسئله برخورد با آقای صالحی و توهین به آقای ظریف به اینجا متوقف نخواهد شد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  زاهد در گفتگو با «خط اعتدال»: استحکام برجام منجر شد که آمریکا به صورت سیاسی از آن خارج شود نه به صورت حقوقی!

  فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه با تمام الفاظ نامناسبی که دلواپسان علیه برجام داشتند گفت: استحکام برجام موجب شد که فقط آمریکا به صورت سیاسی از آن خارج شود نه به صورت حقوقی !

  دکتر فیاض زاهد فعال سیاسی اصلاح طلب  در پاسخ به اینکه چرا در حالی که برجام یک تصمیم ملی بوده ولی با خروج آمریکا از برجام فشارهای داخلی به دولت آقای روحانی افزایش پیدا کرده است گفت: به نظر می رسد که بسیاری ازگروههای سیاسی یا برخی از چهره های مشخص در  نظام جمهوری اسلامی درک درستی ازمفهوم ملی و اقتدار ملی ندارند و متاسفانه در بزنگاهی که کشورنیازمند به همدلی و وحدت دارد و نیازمند به نشان دادن چهره ی یکپارچه به جامعه جهانی دارد آنها به خاطر منافع زود گذر وگاهی کم ارزش در منافع سیاسی و نیز استراتژیک هایی که توسط حاکمیت و نظام جمهوری اسلامی تایید شده است، را زیر سئوال می ببرند.
  وی افزود: باید بگویم بدون تردید و بدون اجازه ی رهنمودهای مقام معظم رهبری امکان هیچ گونه مذاکره توافق و دستاوردی در پرونده برجام وجود نداشته است.
  زاهد با بیان اینکه می دانیم که پرونده هسته ای در اختیار دولت ها قرار ندارد بلکه در اختیار حاکمیت قرار دارد گفت: براساس بخشی مستند ازسخنرانی مقام معظم رهبری و تصاویری که ازمرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در سایت ایشون نیز وجود داشت وهر دو بزرگوران تصریح کرده بودند که قبل از روی کار آمدن دولت روحانی نظام جمهوری اسلامی به دنبال پیدا کردن راه حلی بودند که بتوانند نسبت به حل بحران امنیتی و بین المللی برنامه هسته ی ایران به یک چار چوپ و افق مناسبی دسترسی پیدا کنند.

  وی با توجه به صبحت های مقام معظم رهبری که به یکی از رهبران خوش نام منطقه اشاره داشتند گفت: منظورایشان از این تعبیر پادشاه عمان بوده است که از این طریق توانستند واسطه ورود به مذاکره را داشته باشند بعد هم ادامه مذاکرات به صوت تکنیکی ازطریق شورای عالی امنیت ملی به وزرات امورخارجه به آقای ظریف واگذار شد که موفق شدند به نتایج درخشانی دست یابند.
  فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه واقعا فارغ از تمام الفاظ نا مناسبی که تمام تندروها و دلواپسان علیه برجام به تیم مذاکر کنندگان داشتند اظهار داشت: استحکام برجام موجب شد که فقط آمریکا به صورت سیاسی از آن خارج شود نه به صورت حقوقی !
  وی در ادامه افزود: آنها هیج ایرادی نتوانستند از تهیه تمدید و تهیه مفاد قرارداد برجام داشته باشند و امروز هم دیده می شود که اتحادیه اروپا و جامعه بین الملل و نیز روسیه و چین پشت سر برجام ایستاده اند و این امر بیانگر این است که نشان می دهد که فرزندان این ملت با چه قدرت و با چه توانایی دست به انعقاد یک قرارداد مهم بین المللی زده اند که حتی دولت امریکا با این همه ادعا یی که داشت هنوز در چارچوپ های این تعهد گرفتارشده است.
  زاهد در ادامه گفت وگوی خود در پاسخ به اینکه  چه چالشهایی  در راه دولت آقای روحانی وجود دارد و شما چه چشم اندازی را مقابل دولت و حامیان آن می ببینید به «خط اعتدال» گفت: اگر اقای روحانی به صورت جدی و سریع با مقامات عالی رتبه در پیشبرد برنامه های که به کلیت نظام جمهوری اسلام مربوط می شود و با نیازمند بودن به مساعدتی که در همه ی بخش های مختلف حاکمیتی هست اگر به یک جمع بندی درستی نرسد درعرض دو و سه سال آینده دولت آقای روحانی با روزهای بسیار سختی همراه خواهد بود.

  زاهد از برخورد بسیارزشتی که با دکتر صالحی در مراسم روز قدس انجام شد یاد آور شد و گفت: روز قدس باید نشانگرنمادی از وحدت و انسجام و پیوستگی ملت ایران باشد.
  همچنین روز قدس باید موجب رسوایی و آبرو ریزی دلواپسانی که به نفع منافع دولت اسراییل پیش می روند را درعرضه بین الملل نشان داد و باید عملکرد آنان را به عنوان یک سمپل و مثال در جهان قرار دهیم.
  وی با اعلام بر اینکه به نظر من آنان با تشکیل اتاق فکری که بسیار مشکوک نیز به نظر می رسد در حال چیدن برنامه های جدی برای تخریب دولت آقای روحانی هستند، گفت: باید بدانیم که مسئله برخورد با آقای صالحی توهین به آقای ظریف به اینجا متوقف نخواهد شد.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام