شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 26 , Tuesday - ساعت ۰۲:۱۹:۲۶

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 99314
 • با حضور جهانگیری؛

  دو پروژه تولیدی بخش خصوصی در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  دو پروژه تولیدی بخش خصوصی با سرمایه گذاری ۳۵ میلیارد تومانی و اشتغالزایی برای ۱۰۵ نفر با حضور معاون اول رئیس جمهور در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد.

  دو پروژه تولیدی بخش خصوصی با سرمایه گذاری ۳۵ میلیارد تومانی و اشتغالزایی برای ۱۰۵ نفر با حضور معاون اول رئیس جمهور در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد.

  با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور دو پروژه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه تولیدات صنایع ‌  تک و داروسازی و با سرمایه ‌گذاری ۳۵ میلیارد تومانی با میزان اشتغالزایی ۱۰۵ متر افتتاح شد.

  پروژه تولید مواد افزودنی ضد یخ، روغن ترمز، روغن موتور، اسپری مو و انواع خوشبو کننده هوا نخستین پروژه ‌ ای است که به لحاظ برخورداری از تکنولوژی بالا و با در نظر گرفتن عواملی چون وجود نیروهای تحصیلکرده و متخصص در استان گیلان و با استفاده از مزایای قانونی منطقه و به منظور دستیابی به بازارهای صادراتی کشورهای حاشیه دریای خزر در زمینی به مساحت ۱۱۷۶۳ متر مربع واقع در شهرک صنعتی شماره ۲ منطقه آزاد انزلی مورد بهره برداری قرار گرفت.

  در پروژه مذکور که در ساخت آن از استانداردهای روز دنیا استفاده شده، سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال صورت پذیرفته که زمینه اشتغال ۷۰ نفر را به صورت مستقیم ایجاد کرده است.

  تولیدات کارخانه مذکور شامل؛ انواع ادتیو ضد یخ و روغن ترمز های DOT3, DOT4 و همچنین اسپری مو و خوشبو کننده هوا است که کشور را از واردات بخش عمده‌ای از مواد مذکور بی نیاز کرده و به لحاظ استفاده از خط تولید با استانداردهای روز دنیا از اروپا قابلیت صادرات به کشورهای همسایه را نیز خواهد داشت.

  پروژه بعدی که با حضور دکتر جهانگیری در منطقه آزاد انزلی مورد بهره برداری قرار گرفت، طرح تولید داروی ام اس است که برای ساخت آن سرمایه‌گذار بخش خصوصی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در زمینی به متراژ ۱۶۸۱ متر مربع و در ۳ طبقه در شهرک صنعتی شماره ۲ منطقه آزاد انزلی هزینه کرده و با شروع به کار آن زمینه اشتغال ۳۵ نفر از نیروهای تحصیل کرده و متخصص را فراهم کرده است.

  پروژه مذکور در راستای اولویت‌های سازمان منطقه آزاد انزلی در واگذاری زمین به صنایع‌های تک و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی  انجام شده و با عنایت به دانش بنیان بودن فرایند تولید پروژه مذکور در سال موسوم به ” حمایت از کالای ایرانی” کشور از واردات بخشی از محصول یاد شده نیز بی نیاز خواهد شد.

  از نقاط قوت پروژه مذکور تخصص سهامداران شرکت مجری است که عمدتاً از اساتید برتر دارو سازی کشور بوده و سهامداران مذکور با عنایت به وجود فارغ التحصیلان و نیروهای تحصیلکرده فراوان استان گیلان در رشته‌های پزشکی و بالاخص داروسازی، منطقه آزاد انزلی را جهت اجرای پروژه انتخاب کرده‌اند.

   

  برچسب ها :
  کانال تلگرام