شعاع مشرق

امروز : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 22 , Friday - ساعت ۰۳:۰۹:۰۸

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > فرهنگی
 • کد مطلب : 99510
 • رئیس شورای شهر رشت:

  نخستین پارک انرژی های تجدید پذیر در محدوده مسکن مهر

  Print Friendly, PDF & Email
    

  رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اعلام این خبر افزود: عملیات اجرایی نخستین بوستان انرژی های نو (تجدید پذیر) در محدوده منطقه ۵ شهرداری رشت، مسکن مهر، آغاز شده است.

  رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اعلام این خبر افزود: عملیات اجرایی نخستین بوستان انرژی های نو (تجدید پذیر) در محدوده منطقه ۵ شهرداری رشت، مسکن مهر، آغاز شده است.

  سید امیر حسین علوی، با سرمایه گذاری بر تولید انرژی از منابع پایدار تاکید کرد و افزود: این بوستان که به همت مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری و سازمان سیما، منظر و فضای سبز در حال اجراست، تلاش دارد تا هزینه های برق این بوستان را با اجرای صفحات خورشیدی تامین نماید.

  وی ابراز کرد: ایجاد درخت خورشیدی که پنل های خورشیدی در آن کار گذاشته می شود و همچنین احداث آلاچیق هایی با سقف صفحات خورشیدی و نیمکت های که مجهز به ذخیره انرژی خورشیدی هستند و … طرح های در دست اقدام این بوستان است.

  رئیس شورا همچنین گفت: ست های ورزشی این بوستان با دیگر بوستانها متفاوت است و نیروی محرک مکانیکی استفاده کنندگان از این ست ها ذخیره شده و روشنایی بوستان را تامین می کند.

  علوی، آموزش استفاده از انرژی های تجدید پذیر در این بوستان را از دیگر اهداف این بوستان خواند و افزود: احداث مزرعه سبز در محدوده منطقه ۳ نیز از دیگر برنامه های مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری است تا بتوان در این مزرعه، میوه و سبزیجات سالم و ارگانیک تولید و به مستقیم به دست مصرف کننده رساند.

   

  برچسب ها :
  کانال تلگرام