شعاع مشرق

امروز : چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , October 17 , Wednesday - ساعت ۰۴:۵۰:۰۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی > فرهنگی
 • کد مطلب : 99513
 • شهردار رشت خبر داد:

  افتتاح سه پروژه حفظ محیط زیستی تا پایان سال افتتاح اولین دبیرخانه اکو سیتی/ افتتاح مزرعه ارگانیک در دهه مبارک فجر/ افتتاح مدرسه سبز در مهر ماه

  Print Friendly, PDF & Email
    

  شهردار رشت از افتتاح سه پروژه حفظ محیط زیستی در رشت شامل؛ مزرعه ارگانیک، مدرسه سبز و اولین دبیرخانه اکوسیتی تا پایان سالجاری خبر داد.

  شهردار رشت از افتتاح  سه پروژه حفظ محیط زیستی در رشت شامل؛ مزرعه ارگانیک، مدرسه سبز و اولین دبیرخانه اکوسیتی تا پایان سالجاری خبر داد.

  دکتر مسعود نصرتی، گفت: با توجه به توسعه بی‌رویه شهر و افزایش معضلات زیست محیطی شهری پروژه‌های متعددی با هدف حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی آن در شهرهای در حال توسعه به اجرا در می‌آید.

  وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ حفظ و ارتقاء آگاهی‌های محیط زیست و استفاده از منابع تجدید پذیر در قالب اجرای پروژه های متعدد شهری از اهم فعالیت‌های حوزه مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداریها است.

  وی افزود: یکی از فعالیت‌های صورت گرفته در مجموعه مدیربت شهری رشت در راستای ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست و آشنایی با شیوه‌های نوین تأمین منابع انرژی احداث پارک انرژی است.

  نصرتی یادآور شد: تجهیز شهری متناسب با الگوهای زیستی در ترکیب با الگوهای حمل و نقل، با استفاده از مصالح بومی در سازه‌ها و منطبق با ویژگیهای اقلیمی و بومی یکی ازبرنامه‌های توسعه‌ی شهر رشت مبتنی بر حفظ محیط زیست است.

  شهردار رشت از افتتاح اولین دبیرخانه اکوسیتی در ماه آینده خبر داد و اظهار کرد: مکان این دبیرخانه در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری خواهد بود که پس از افتتاح آن با انعقاد تعدادی تفاهم نامه با سازمانهای دولتی و مردم نهاد به طور رسمی آغاز به کار خواهد کرد.

  وی همچنین از افتتاح مزرعه ارگانیک در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: این مزرعه در فضایی واقع در پارک آب و آسیاب رشت به مساحت ۲ هزار و ۱۳۲ متر مربع در بلوار امام علی (ع) طراحی شده که دراختیار سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری قرار گرفته و با مشارکت این سازمان جهت آگاه سازی و ترویج و آموزش کشاورزی ارگانیک با هدف تولید محصولات، تولید کود و نشاء و عرضه محصولات در محل قصد آن را داریم که در این پارک طرح مزرعه ارگانیک اجرا شود.

  نصرتی خاطرنشان کرد: در این مزرعه تولید محصولات ارگانیک و پرورش گیاه با سیستم طبیعی بدون استفاده ازهرگونه سم دفع آفات گیاهی چون قارچ کش و علف کش‌های مصنوعی را خواهیم داشت.

  شهردار رشت گفت: بخش دیگر این مزرعه در بحث عرضه محصولات با احداث فروشگاه هایی در زمینه عرضه مستقیم محصولات این مزرعه خواهد بود.

  نصرتی با تأکید بر افتتاح مدرسه سبز در مهرماه تصریح کرد: احداث مدارس جامع محیط زیستی از دیگر پروژه‌های محیط زیستی است که با هدف آموزشهای محیط زیستی اقدام به تعبیه تجهیزاتی در مدرسه در راستای ارتقاء آن مدرسه به استاندارد‌های مدرسه محیط زیستی خواهد شد.

  وی گفت: این پروژه با انتخاب دو یا سه مدرسه که ویژگیهای یک مدرسه سبز را داشته باشند اجرایی خواهد شد. همچنین آموزش و تجهیز آن مدرسه ها با حمایت مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهری شهرداری و سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری است.

  شهردار رشت، یادآور شد: مدارس سبز یک برنامه بین المللی آموزشی محیط زیستی براساس استاندارد‌های بین المللی است که در دنیا بیش از ۴۰ هزار مدرسه سبز وجود دارد که سهم ایران تنها ۳۰ مدرسه است.

  نصرتی داشتن پیوست زیست محیطی در پروژه‌های عمرانی را طرح ارسالی از سوی مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهری عنوان کرد و گفت: پس از اعلام این طرح ابلاغیه ای به کلیه مدیران شهری مبنی بر این که تمامی پروژه های عمرانی شهر باید حاوی پیوست محیط زیستی باشند صادر و آیین نامه این طرح اجرایی شد.

   

  برچسب ها :
  کانال تلگرام