شعاع مشرق

امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 26 , Tuesday - ساعت ۰۳:۰۶:۲۹

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ تیر, ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۸
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > سیاسی
 • کد مطلب : 99531
 • سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان؛

  بهره مندی از امنیت الزامی برای رسیدن به توسعه پایدار است

  Print Friendly, PDF & Email
    

  امیر محمدپور در دیدار و گفتگو با سردار غلامعلی حیدری اقدامات انجام شده در زمینه پدافند غیرعامل استان را تشریح نمود و از تلاش های برنامه محور سازمان پدافند غیرعامل کشور قدردانی کرد.

  امیر محمدپور در دیدار و گفتگو با سردار غلامعلی حیدری اقدامات انجام شده در زمینه پدافند غیرعامل استان را تشریح نمود و از تلاش های برنامه محور سازمان پدافند غیرعامل کشور قدردانی کرد.

  وی اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به تدوین سند راهبردی امروز در حوزه پدافند غیرعامل چشم انداز و مسیر کاملا مشخص شده است.

  محمد پور افزود: ما در یک برنامه میان مدت و بلندمدت بر اساس سند چشم انداز سعی داریم تا در حوزه های مختلف اعم ازاقتصادی، سیاسی، امنیتی، اجتماعی، فرهنگی به گونه ای حرکت کنیم تا مردم با آرامش و اطمینان کامل از تقویت و توسعه مبانی ارزشی و اعتقادی بتوانند در مقابل حوادث احتمالی مقابله کنند.

  سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری برای مقابله با دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: ما باید امور را به گونه ای سازماندهی کنیم تا اجازه گستاخی به بیگانگان و دشمنان داده نشود که این امر مستلزم افزایش قدرت بازدارندگی برای پیشبرد اهداف است.

  وی در پایان با تاکید بر لزوم ایمن سازی و پایداری برای رسیدن به امنیت تصریح نمود: شرط رسیدن به توسعه بهره مندی از امنیت است.

  در ادامه معاون بسیج و امور استان های سازمان های پدافند غیرعامل مقابله با تهدیدات مختلف دشمن را از برنامه های پدافند غیرعامل دانست و بیان کرد: یکی از برنامه های پدافند غیرعامل دفاع اقتصادی است که می توان با ذخیره سازی، خود اتکایی و تولید ملی به آن کمک کرد.

  سردار حیدری استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل کشور را در دستیابی به اهداف این حوزه بسیار مهم دانست و اظهار داشت: کشور ما از توانمندی بسیار بالایی برخوردار است و اتکا به این توانایی ها بهترین روش برای دفاع اقتصادی است.

  سردار حیدری با اشاره به اینکه پایدار سازی زیرساخت ها و تولید علم در پدافند غیرعامل مقابل تهدیدها و آسیب های مراکز حیاتی را کاهش می دهد افزود: ارتقای نظام مدیریتی در شرایط بحران از اهداف پدافند غیرعامل به شمار می آید.

  وی با بیان اینکه تمام دنیا به موضوع پدافند غیرعامل توجه دارند تصریح کرد: با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، عرصه‌های تهدیدات پدافند غیر عامل افزایش یافته است.

  سردار حیدری بیان داشت: آمادگی پیش از بحران و راهبردهای مقابله ای قوی در تمامی ابعاد، سرمایه کشور است و باید هر روز کامل تر شود؛ پدافند غیرعامل نیاز پایه برای کشور در تمامی زمینه هاست و مادامی که بر اصول سیاست های کلان مقام معظم رهبری حرکت شود کشور در برابر تهدیدهای دشمن مصون است و آمادگی در برابر هر توطئه وجود دارد.

  وی فرهنگ‌سازی در زمینه آموزش مردم برای آشنایی با پدافند غیرعامل را ضروری دانست و گفت: همانند دفاع مقدس باید پدافند غیرعامل هم مردمی شود.

  معاونت بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور اولویت اصلی پدافند غیرعامل را سرمایه انسانی خواند و خاطرنشان کرد: زیرساختها و فضای سایبری در اولویت های بعدی قرار دارند.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام