شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 21 , Thursday - ساعت ۰۱:۱۴:۴۶

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی > گزارش
 • کد مطلب : 99592
 • سی و چهارمین جلسه کمیسیون ترافیک شهر رشت+گزارش تصویری

  Print Friendly, PDF & Email
    

  سی و چهارمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با دستور: – بررسی نحوه برون سپاری خودروهای برقی شهرداری – بررسی نحوه تبلیغات درون تاکسی های شهری با نصب LCD در پشت صندلی ها در تالار شورا برگزار گردید. حاجی پور با تاکید بر این مطلب که در ابتدا قرار […]

  سی و چهارمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با دستور:

  – بررسی نحوه برون سپاری خودروهای برقی شهرداری
  – بررسی نحوه تبلیغات درون تاکسی های شهری با نصب LCD در پشت صندلی ها
  در تالار شورا برگزار گردید.
  حاجی پور با تاکید بر این مطلب که در ابتدا قرار بود این خودروها در مسیری مسطح با سرعتی محدود و مشخص تردد کنند از استهلاک بالای خودروهای برقی به دلیل تغییر کاربری آنها گلایه کرد و ابراز امیدواری کرد با برون سپاری این خودروها و تغییرات اساسی در ساختار خودرو، مسیر تردد و وظیفه تعریف شده برای آن شاهد بهره وری مناسب از این خودروها باشیم.
  عضو شورای شهر در ادامه با اشاره به وضعیت نابسامان تاکسی های شهری خواستار ارائه ایده های نوین جهت حمایت از این قشر خدوم و درآمدزایی جانبی برای آنها شد.
  وی اظهار داشت:با توجه به نرخ پایین امتیاز تاکسی در رشت نسبت به سایر شهرهای استان، تعدد تاکسی های رشت و عدم امکان بالابردن کرایه ها به دلیل مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور رانندگان تاکسی را جزو مظلوم ترین شهروندان شهر دانست که حجم مشکلات باعث فشاری مضاعف بر آنها و خانواده های محترمشان گردیده است.
  حاجی پور در ادامه عنوان کرد اجرای طرح هایی از قبیل جذب تبلیغات محیطی و نصب مونیتورهای تبلیغاتی در دخل تاکسی ها با هدف ارتقا درآمد تاکسی داران میتواند بخشی از مشکلات این افراد را کاهش دهد.از این رو با اعطای ماموریت به معاونت حمل و نقل و سازمان کنترل و ترافیک خواستار بررسی دقیق و در اسرع وقت موضوع و جذب شرکتهای توانمند به عنوان پیمانکار جهت اجرای این طرح شد.
  در ادامه دکتر ذاکری با ذکر این مطلب که تغییر مسیر و تعریف وظایف جدید بهترین تصمیم در مورد خودروهای برقی میباشد، خواستار بررسی های کارشناسی در این زمینه و پرهیز از هر نوع اقدام عجولانه در این باره شد.
  عضو کمیسیون ترافیک شورای شهر رشت با ذکر این موضوع که ارائه و اجرای طرح های حمایتی از تاکسی داران با توجه به وضعیت کنونی اقتصادی گامی مثبت ارزیابی میشود خواستار بررسی کارشناسان متخصص و اعلام نظر آنها قبل از هر اقدام شتابزده ای شد.
  دکتر ذاکری با اشاره به لزوم اعتماد سازی اصناف مختلف و شهروندان به مجموعه مدیریت شهری خواستار تخصیص سود کامل از اجرای این طرح به تاکسی داران شد و ابراز امیدواری کرد که در خلال برنامه های مد نظر میتوان با استفاده بهینه از مونیتور های مستقر در خودروهای تاکسی به آموزش مبانی حقوق شهروندی و فرهنگسازی در مورد معضلات شهری پرداخت.
  عضو شورای شهر با اشاره به این موضوع که میتوان جهت رفاه حال شهروندان و حفظ و احترام به محیط زیست با بررسی های مناسب ساز و کار دوچرخه سواری برای عموم شهروندان فراهم شود با مثال الگوهای موفق موجود در کشور، اشاعه و تعرفه این قبیل فرهنگ های مناسب در شهر و بین شهروندان را دستاوردی در دسترس دانست که نیازمند توجه و اهتمام مدیران شهری میباشد.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام