شعاع مشرق

امروز : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 23 , Saturday - ساعت ۰۰:۰۷:۰۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 99848
 • سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

  مجلس بارها برای خاموشی های برق به دولت هشدار داده بود/ نیروگاه های CHP توسعه یابد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، توضیحاتی پیرامون خاموشی های اخیر برق در کشور ارائه کرد.

  سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، توضیحاتی پیرامون خاموشی های اخیر برق در کشور ارائه کرد.

  اسدالله قره خانی با اشاره به خاموشی های روزهای اخیر در کشور، گفت: قطعی های برق قابل پیش بینی بود و  بارها از سال های گذشته به وزارت نیرو در این باره هشدارهای لازم داده شده بود.

  سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجلس در برنامه ششم توسعه برای دولت تکلیف برنامه ای در خصوص تولید برق تعیین کرده بود، افزود: این تکالیف برای توسعه برق در لایحه بودجه نیز آمده است؛ اما متاسفانه وزارت نیرو در تامین آنچه که براساس قانون به این وزارتخانه تکلیف شده به خوبی عمل نکرده است.

  لزوم اصلاح شبکه و خطوط انتقال برق

  وی با تاکید بر اینکه وزارت نیرو با توجه به مشکلات عدیده نمی تواند به اهداف موردنظر دست یابد، ادامه داد: مجلس در برنامه ششم توسعه وزارت نیرو را مکلف کرد که به سمت نیروهای حرارتی حرکت کند، راندمان را از طریق توسعه نیروگاه های CHP افزایش دهد، توربین ها را تغییر داده و توربین های کلاس E نصب کند.

  نماینده مردم مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اصلاح شبکه و خطوط انتقال برق، یادآور شد: دولت مکلف شده به سمت تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر حرکت کند و قانون متناسب با این موضوع تنظیم و ساختار آن تعریف شده و استقبال خوبی برای توسعه انرژی های تجدیدپذیر صورت گرفته است.

  وجوه نیروگاه های ساخته شده توسط خصوصی ها پرداخت نشده است

  وی با بیان اینکه با ایجاد فاینانس باید برای بخش خصوصی داخلی و خارجی جذابیت بیشتری ایجاد شود تا در بخش تولید برق شروع به کار کنند، افزود: وزارت نیرو در همه بخش ها به استثناء انرژی های تجدیدپذیر که یکباره حرکت شتابانی از خود نشان داده و جذب سرمایه گذار داشت، در مابقی بخش ها نتوانست اقدامات خوبی انجام دهد، بلکه  وجوه نیروگاه هایی که توسط سازمان های عمومی غیردولتی و خصوصی ساخته شده پرداخت نشده است و به مرحله رسیده اند.

  قره خانی با بیان اینکه زمانی که سرمایه گذاران این سختی ها را می بینند رغبتی برای سرمایه گذاری پیدا نمی کنند، ادامه داد: متاسفانه به دلیل عدم پرداخت مابه التفاوت از سوی سازمان برنامه و بودجه آهنگ رشد ساخت نیروگاه های تجدیدپذیر نیز کند شده است.

  وزارت نیرو در بخش آب و برق قوی عمل نمی کند

  وی اظهار داشت: تا زمانی که احداث نیروگاه توسط بخش خصوصی اتفاق نیفتد، سیاست های قیمتی در وزارت نیرو به عنوان یک اصل در دولت و مجلس مطرح نشده، مطالبات پیمانکاران و تولیدکنندگان برق پرداخت نشود، مشکلات حوزه برق کشور بیشتر می شود.

  سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت نیرو در بخش آب و برق قوی عمل نمی کند، تصریح کرد: مگر می شود که یک شهر کوچک همانند خرمشهر که مظهر مقاومت و نگینی از ایستادگی است فریاد العطش سر دهد و آب شرب مناسب نداشته باشد، قطعا اگر مشکلات این شهر تا این میزان حاد نبود مردم این شهر اعتراض نمی کردند، لذا این موضوع ناتوانی وزارت نیرو را نشان می دهد.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام