شعاع مشرق

امروز : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 22 , Friday - ساعت ۲۳:۴۰:۱۱

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی
 • کد مطلب : 99867
 • طرح مصوبی از گیلان در سامانه کارا وجود ندارد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در سامانه کارا در بین ۳۱ استان، حدود ۳٫۹ درصد اعتبارات مختص استان گیلان است، نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که در این سامانه هیچ طرح مصوبی از گیلان وجود ندارد و یک ریال هم مصوب پرداخت تایید نشده است.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در سامانه کارا در بین ۳۱ استان، حدود ۳٫۹ درصد اعتبارات مختص استان گیلان است، نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که در این سامانه هیچ طرح مصوبی از گیلان وجود ندارد و یک ریال هم مصوب پرداخت تایید نشده است.

  غلامعلی جعفرزاده، در کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: براساس گزارش وزارت کار و تعاون وضعیت استان و شهرستان ما در جذب تسهیلات اشتغالزایی مطلوب نیست.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: پس از مطالعه گزارش وزارتخانه و نامساعد بودن جایگاه گیلان در جذب تسهیلات اشتغالزایی طی نامه‌ای از استاندار، تقاضای جلسه فوق العاده کردم.

  وی گفت: گیلان در بخش تسهیلات اشتغالزایی، دستگاه‌های اجرایی در بین ۳۱ استان کشور رتبه ۱۸ را دارد به عبارتی کمتر از یک درصد(۰٫۸۷ درصد) اشتغال کل کشور به ما اختصاص دارد.

  جعفرزاده، تصریح کرد: در طرح‌هایی که به تصویب دستگاه‌های اجرایی رسیده و سپس به کمیته فنی ارسال می‌شود، گیلان رتبه ۲۶ کشور را دارد. گیلان در بخش تسهیلات معرفی شده به بانک‌های عامل رتبه ۲۱ را دارد. همچنین رتبه ۲۷ کشور را در بخش تسهیلات مصوب شده توسط بانک‌ها را داریم.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بخش تسهیلاتی که به انعقاد قرارداد رسیده رتبه ۳۰ کشور را داریم، خاطرنشان کرد: در بخش میزان پرداخت تسهیلات رتبه ۲۹ کشور را دارا می‌باشیم؛ آمارها نشان می‌دهد ما رتبه خوبی نداریم.

  وی اضافه کرد: در سامانه کارا در بین ۳۱ استان، حدود ۳٫۹ درصد اعتبارات مختص استان گیلان است، نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که در این سامانه هیچ طرح مصوبی از گیلان وجود ندارد و یک ریال هم مصوب پرداخت تایید نشده است، به عبارتی رتبه ۳۱ را در سامانه کارا داریم.

  وی تصریح کرد: حدود ۸ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان طرح در سطح کشور به موسسات عامل معرفی شده است؛ تسهیلات در دست بررسی بانک‌ها عامل در دو شاخص فراگیر و روستایی مجموعا ۲۷۶ میلیارد تومان برای استان بوده، به عبارتی ۳٫۵ درصد از کل اعتبارت کشور به استان گیلان اختصاص یافته است. حدود هزار و ۸۰۰ طرح با اعتبار ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هم در سطح کشور به تصویب موسسات عامل رسیده که برای انعقاد قرار رفته است.

  جعفرزاده، ادامه داد: ۰٫۳۶ درصد اعتبارات یعنی کمتر از نیم درصد به ما اختصاص پیدا کرده است، شهرستان رشت در بین ۱۶ شهرستان در بخش اشتغال روستایی رتبه ۱۰ و در بخش اشتغال فراگیر رتبه ۳ را دارد.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از ۱۳ هزار و ۳۶۷ طرح ارسال شده به دستگاه‌های اجرایی در گیلان، ۳ هزار و ۴۴۰ طرح معادل ۲۵٫۷۴ درصد تایید شده است. هزار و ۶۵۷ طرح معادل ۱۲٫۴ درصد در کارگروه استان تایید شده که از این تعداد هزار و ۳۶۰ طرح در دست بررسی بانک‌ها قرار دارد. در مجموع ۱۹۹ طرح با بانک عامل به تفاهم رسیده‌ و اعتبار دریافت کرده‌اند.

  وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی یک فرصت بسیار مناسب است که باید جدی گرفته شود، گفت: در جذب تسهیلات اشتغالزایی پیشرفت ما در سطح ملی و استانی خوب نیست، اگر مشکلاتی وجود دارد بیان شود تا موانع موجود برطرف شود.

   

  برچسب ها :
  کانال تلگرام