شعاع مشرق

امروز : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 22 , Friday - ساعت ۲۳:۴۱:۳۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی
 • کد مطلب : 99877
 • ۵۲۷ قلم کالای سلامت‌محور غیرمجاز در گیلان توقیف شد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: در سه ماه نخست امسال، ۵۲۷ قلم کالای سلامت‌محور غیرمجاز در استان توقیف شده است.

  معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: در سه ماه نخست امسال، ۵۲۷ قلم کالای سلامت‌محور غیرمجاز در استان توقیف شده است.

  زهرا حصاری با بیان این مطلب افزود: معاونت غذا و داروی این دانشگاه در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و استراتژی های سازمان غذا و دارو و دانشگاه، در اولین گام با تشکیل واحد مبارزه با قاچاق فرآورده های سلامت محور شامل غذا، دارو، بهداشتی و تجهیزات پزشکی، توانسته فعالیت های موثری در زمینه عرضه و قاچاق کالاهای سلامت محور داشته باشد.
  وی با تاکید بر اهمیت مصرف کالاهای سلامت محور مجاز و مضرات استفاده از فرآورده های غیر مجاز و قاچاق بر سلامت جسمی و روحی افراد اظهار داشت: واحد مبارزه با قاچاق فرآورده های سلامت محور معاونت غذا و دارو دانشگاه با هماهنگی ستاد مبارزه با قاچاق استان، در برنامه های مشترک با سازمان ها و اداره های صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، اموال تملیکی و اصناف از سطح عرضه فرآورده های سلامت محور به طور مستمر در طول سال بازدید کرده و کالاهای عرضه شده را از نظر دارا بودن برچسب اصالت کالا و سایر مجوزهای بهداشتی مورد بررسی قرار می دهد.
  حصاری خاطرنشان کرد: در این راستا در سه ماه نخست سال جاری، ۱۲۹ بازدید از سطح عرضه کالاهای سلامت محور انجام شده که طی این بازدیدها ، ۵۲۷ قلم کالاهای سلامت محور غیرمجاز توقیف شده است.
  وی با تشریح اقدام انجام شده برای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه شناخت کالاهای سلامت محور مجاز و نحوه استعلام اصالت کالا اضافه کرد: تمامی اقدامات با هدف حفظ و ارتقاء سطح سلامت جامعه، جلوگیری از فعالیت سودجویان و رونق اقتصادی در کشور انجام می شود و امیدواریم هموطنان در سال حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی، هنگام انتخاب و مصرف محصولات مورد نیاز دقت کنند.
  ۱۲ تیرماه سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری در خصوص تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام