شعاع مشرق

امروز : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 23 , Saturday - ساعت ۰۰:۳۰:۵۶

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی
 • کد مطلب : 99925
 • عضو کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت:

  شهروندان از مصرف گوشت تازه خودداری کنند

  Print Friendly, PDF & Email
    

  دکتر بهراد ذاکری،عضو کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت در چهل و نهمین جلسه کمیسیون بهداشت توصیه هایی در خصوص بیماری تب کونگو به شهروندان ارائه کرد.

  دکتر بهراد ذاکری،عضو کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت در چهل و نهمین جلسه کمیسیون بهداشت توصیه هایی در خصوص بیماری تب کونگو به شهروندان ارائه کرد.

  عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر نیز با اشاره به مشاهده یک مورد فرد مبتلا به بیماری تب کونگو اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی می توانست آگاه سازی در زمینه این بیماری را زودتر انجام دهد.

  بهراد ذاکری با بیان اینکه شهروندان از مصرف گوشت قرمز گرم و تازه پرهیز کنند گفت: شهروندان در صورت ابتلا به تب، درد شدید کمر و گرفتگی گردن به پزشک مراجعه کرده و این موارد جزو علائم بیماری تب کونگو است.

  وی با تاکید بر خرید گوشت قرمز از مراکز مجاز افزود: امیدوارم با رعایت موارد بهداشتی مطرح شده در این حوزه مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود.

  عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت تصریح کرد: بیماری تب کریمه کونگو از طریق مصرف مرغ منتقل نمی شود.

  ذاکری در باره نحوه فعالیت بازارچه های خصوصی در رشت بیان کرد: نوع فعالیت ، دلایل موفقیت و یا شکست بازارچه ها باید توسط سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری رشت تحلیل شده و فقط نباید به راه اندازی بازارچه در شهر اکتفا کنیم.

  وی با تاکید بر ایجاد بازارچه ها بر اساس نیازسنجی افزود: ایجاد بازارچه های محلی در نقاط مختلف رشت از جمله انتظارات اعضای کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا از سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده های کشاورزی است.

  ذاکری با بیان اینکه در ارائه خدمت به شهروندان باید تعارفات را کنار بگذاریم گفت: حوزه سد معبر باید در کنار بازارچه ها فعال باشد و در بسیاری از کشورهای توسعه یافته دستفروشان در نقاط مشخصی مشغول فعالیت هستند.

   

  برچسب ها :
  کانال تلگرام